Gdzie najlepiej na krótki, rekreacyjny urlop

  Bez kategorii
Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie na urlop w zimie, żeby było niedrogo, ale rekreacyjnie i intensywnie. Jeżeli chodzi o Polskę, to najlepiej jest wyjechać do Zakopanego.

Można tam zwiedzać zabytki, kupić wiele cennych pamiątek, a do tego chodzić po górach i zjeżdżać na nartach. Przy odrobinie szczęścia uda nam się także zobaczyć konkurs skoków narciarskich, co w ostatnich latach stało się bardzo popularne. Pozostając w Polsce można także wychodzić na lodowiska i uczyć się jazdy na łyżwach. Dzieci mogą również wyjeżdżać na zimowiska. W trakcie takich ferii zimowych mogą chodzić po świeżym powietrzu, wybierać się na kuligi i urządzać zawody w rzucaniu śnieżkami. Można także (kontakt nasz odsyłacz) wyjeżdżać do osób prywatnych, które przyjmują gości w okresie zimowym i organizują im zimowe atrakcje. Spędzając czas u takich osób możemy poznać nowych znajomych, wybierać się na wspólne wycieczki i zwiedzać zabytki miasta, w którym się zatrzymaliśmy.
góry
Autor: Jiri Brozovsky
Źródło: http://www.flickr.com

(link)Wiele osób zadaje sobie także pytanie, gdzie na urlop za granicę, żeby nie był drogi, a jednocześnie pełen atrakcji. W czasach współczesnych można organizować wspólne wypady w gronie przyjaciół. Po otwarciu granic i przy założeniu, że w Europie nie musimy posiadać paszportów, organizacja takiego wspólnego wyjazdu wcale nie będzie dla nas bardzo trudna. Dzięki temu, że skorzystamy z własnych samochodów, nie będziemy uzależnieni od godzin przyjazdu i wyjazdu autokarów, a także będziemy mogli zwiedzać dodatkowe miejsca i zostawać na dłużej w tych okolicach, które się nam szczególnie spodobały.

Można wyjeżdżać do schronisk górskich lub osób prywatnych, a dzięki temu również obniżymy sobie koszty podróży. Nie będziemy także uzależnieni w czasie górskich wędrówek od ogólnie przyjętej trasy. Dla osób, którym dłuższe kierowanie pojazdem sprawia trudność i nie posiadają wystarczającego grona przyjaciół, przeznaczone są wyjazdy autokarowe. Mogą one nas wynieść nieco drożej, ale za to nie będziemy musieli przejmować się organizacją samodzielnych noclegów.

Comments are closed.