Gdzie się udać na wymarzony wypoczynek czyli lista zalet jednych z najpiękniejszych wysp na świecie, to znaczy Seszeli

Piaszczyste plaże, doskonała pogoda i błogi relaks – właśnie z tym kojarzą się dużej części z nas wymarzone wakacje. Rzeczywistość przeważnie będzie nieco inna, bo czy będzie nasze wybrzeże, czy kraje nad Morzem Śródziemnym, czy też tak popularne Morze Czarne, to trudno tam będzie znaleźć dużo ciszy i spokoju. Można jednak znaleźć miejsca, które już na zdjęciach wyglądają jak z bajki, a na żywo jeszcze niesamowiciej.

Błękit oceanu, biały piasek i słońce które świeci przez okrągły rok powodują, że to o takich miejscach duża część z nas marzy, żeby chociaż na kilka dni pojechać. Do tego typu miejsc zaliczają się przede wszystkim odległe wyspy na oceanie, położone daleko od lądu.

Następna witryna, która ma wiadomości na ten temat pozwoli Ci podwoić wiedzę. To istotne, więc kliknij tutaj (https://www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/index.php) i dowiedz się sporo treści.

Przez to, że są trudniej dostępne, to będzie tam znacznie spokojniej i kameralniej, położenie sprawia że aura przez większość część roku będzie dopisywać, a całość uzupełnia przepiękna przyroda, nie zdewastowana przez cywilizację. Wysp takich na całym świecie jest wiele, a jednymi z najpiękniejszych są Seszele, leżące na Oceanie Indyjskim.

Seszele

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Wyspy Seszele położone są niecałe dwa tysiące kilometrów od afrykańskiego brzegu, już jakiś czas temu zyskały one miano jednego z najbardziej ekskluzywnych miejsc wypoczynku na świecie. Rzeczywiście na Seszelach wypoczywają gwiazdy estrady, kina i znani sportowcy, lecz wbrew pozorom są one ogólnie dostępne dla dużej części turystów. Z pewnością przyczyniło się do tego znaczne poszerzenie bazy noclegowej, a także obniżenie cen lotów.

Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że wycieczki do tego niezwykłego zakątka kraju będą więcej kosztować niż do Hiszpanii, Grecji czy Egiptu, wynika to przede wszystkim ze znacznie większej do pokonania odległości. Jednak magia tego wspaniałego miejsca powoduje, że coraz więcej turystów zamiast męczyć się na zaludnionych plażach w jakiś europejskich czy afrykańskich kurortach wybiera spokój, ciszę i fantastyczną przyrodę. A na Seszelach nic z tego nie brakuje, bo słońce tam świeci przez większą część roku, woda jest niesamowicie czysta i ciepła, a i na samych wyspach jest taka ilość atrakcji, że zajęcia nie braknie nawet przez dłuższy urlop.

Comments are closed.