Gdzie spędzić tegoroczne wakacje? Zastanawiałeś się, gdzie się wybierzesz?

Do wyjazdu na wakacyjny urlop wprawdzie zostało jeszcze naprawdę sporo czasu, ale już teraz bardzo dużo osób zastanawia się, gdzie spędzić tegoroczny urlop. Dla osób, które preferują egzotyczne klimaty, wypoczynek na pełnej piasku plaży połączony ze zwiedzaniem zabytkowych miejsc doskonałym miejscem wydają się być Karaiby.

Karaiby położone są pomiędzy Ameryką Północną a Południową. W ich skład wchodzą liczne wyspy, wiele z nich to mające wielką popularność destynacje turystyczne. Wśród nich do miejsc naprawdę popularnych należy Dominikana, Jamajka czy też Kuba. Osoby, które wybiorą Karaiby wakacje na nich spędzając na pewno nie będą swojego wyboru żałować. Karaiby wakacje na nich spędzone to okazja do odpoczynku na gorących, wypełnionych piaskiem w kolorze złota plażach, ale także możliwość spędzania czasu bardzo aktywnie.

Nie zwlekaj – jeżeli masz ochotę przestudiować dalsze wątki na ten niebywale zajmujący temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do następnego tekstu.

Wakacje na Dominikanie cieszą się rosnącą z roku na rok popularnością wśród naszych rodaków. Decydując się na wakacje na Dominikanie, można wylegiwać się na plaży, można spędzić czas na uprawianiu sportów wodnych. Wielu turystów podejmuje decyzję o wyjeździe na Karaiby ze względu na możliwość nurkowania w jednych z najbardziej pięknych raf koralowych na całym globie.

Karaiby to nie tylko plaże, rafy koralowe, ale także miejsca z interesującymi zabytkami i miejscami, które musi odwiedzić każdy, kto spędza tu urlop. Do takich miejsc na pewno zaliczane są plantacje kawy na Kubie i położony także na Kubie Park Narodowy Desembarca del Granma, który wzbudza zachwyt bardzo dużej grupy turystów pięknymi nadbrzeżnymi skałami. Jeżeli już będziemy na Kubie, to koniecznie powinno się odwiedzić stolicę wyspy, Hawanę. Najciekawsze zabytki tego miasta ulokowane są na Starym Mieście.

Natomiast miłośnicy historii, którzy wypoczywają na Dominikanie z pewnością będą zachwyceni wzniesioną w XV wieku w Santo Domingo katedrą. Natomiast na Dominice nie można pominąć Parku Narodowego Morne Trois Pitos. W jego obrębie znajduje się pięknie położone gorące źródło, nie brakuje też licznych pokrytych ciekawą tropikalną roślinnością dolin, a świat flory i fauny jest niezwykle bogaty. Wielu turystów, w tym również z naszego kraju, decyduje się odwiedzić Haiti. Przyciąga ich do tego miejsca klimat, wiele plaż i otwartość mieszkańców.

Comments are closed.