Gdzie spędzić urlop nad morzem?

Planując wyjazd nad polskie Morze Bałtyckie mamy dosyć często niemały problem z wyborem miejsca, które będzie dla nas najbardziej właściwym rozwiązaniem. Baza turystyczna na polskim wybrzeżu jest coraz bardziej rozbudowana i dlatego mamy szansę wybierania spośród wielu propozycji. Jednym z najbardziej trafnych wyborów na jaki możemy się zdecydować jest malownicza Ustka.

Jest to miasto, które odgrywa kilka ról jednocześnie. Jest ona zarówno portem rybackim, obszarem uzdrowiskowym jak i oczywiście miejscowością, która jest przeznaczone do czynnego odpoczynku. Noclegi – hotel konferencje góry Ustka nie mogą więc narzekać na jakikolwiek brak zainteresowania ze strony turystów, którzy muszą się sporo natrudzić, żeby wyszukać wolne zakwaterowanie w samym środku sezonu.

Międzyzdroje  - nadmorska plaża

Autor: Salon Nowojorski
Źródło: http://www.flickr.com/

Ustka to doskonała baza turystyczna do poznawania polskiego wybrzeża. Od dziesięciu lat Ustka jest bardzo dobrze połączona ze Słupskiem za sprawą specjalnego porozumienia pomiędzy miastami. W Ustce można zażywać kąpieli bez żadnych obaw, ponieważ tamtejsze uzdrowisko zachodnie spełnia wszelkie warunki jakościowe, które wymaga Unia Europejska. Również tamtejsze plaże są w pełni bezpieczne, bowiem są one systematycznie nadzorowane przez SRS WOPR-u.

Podobnych miejsc takich jak Ustka nie brak. Każdy turysta z całą pewnością odnajdzie więc przystań, w której odpocznie w ciszy. Jedną z takowych miejscowości jest bardzo popularny Rewal. W tej wsi liczącej sobie ok. 1 000 mieszkańców do swojej dyspozycji będziemy mieli kąpielisko obejmujące swym zasięgiem trzysta m. linii brzegowej. Przez wieś przebiega również jeden z atrakcyjniejszych szlaków turystycznych.

Mowa o Szlaku Nadmorskim Czesława Piskorskiego. We wsi Rewal oprócz tych atrakcji możemy upajać się dwoma pomnikami przyrody. Jednym z nich jest jesion wyniosły, o wysokości 24 m. Drugi pomnik przyrody to imponujący ostrokrzew kolczasty o wysokości przekraczającej pięć metrów. Wieś Rewal systematycznie zdobywa swą pozycję w sektorze turystycznym. Każdy następny rok owocuje rozszerzeniem bazy wypoczynkowej.Ośrodki wypoczynkowe oraz motele świadczą o tym, że Rewal już niedługo będzie takim zakątkiem, do którego zechce przyjechać gro Polaków jak również globtroterów z całego świata.

Comments are closed.