Gdzie wyruszyć na wczasy?

Jamajka to kolorowa, roztańczona wysepka słońca, reggae i piaszczystych plaż. Zachwycają urozmaicone pejzaże i odmienna od naszej kultura. Gościnni Mieszkańcy Jamajki urzekają radością życia oraz ciepłym powitaniem „Welcome to Jamaica”. Bardzo gościnni i prostolinijni Jamajczycy urzekają przyjezdnych beztroskim żywotem, widoki i przyroda zapierają dech w piersi, a problemy zachodniego świata zdają się mieć tu zupełnie inny, mało znaczący wymiar.

podóże egzotyczne
Źródło: pixabay.com

Poznaj wszystkie blaski Jamajki – czarownej ojczyzny Boba Marleya. Jamajka leży w zachodniej części Wysp Karaibskich. Powierzchnia wyspy wynosi 10 992 km2, cechuje się nietypowym bogactwem uformowania, począwszy od pięknych plaż, przez wapniowe płaskowyże, zaś w nich wyrzeźbione poprzez wody podziemne żłoby rzeczne, groty i głębokie jary, aż po czar majestatycznych wulkanicznych Gór Błękitnych. Jeżeli uwielbiasz egzotyczne wycieczki jest strzałem w dziesiątkę! Jamajka (więcej), a więc w języku dawnych mieszkańców wyspy Xaymaca, to inaczej „kraj drzew i wody”.

Wyrażenie to nadal pozostaje obowiązujące, mimo iż aktualnie nie jest ona już tak dziewicza jak przed stuleciami, bo wyspę co roku odwiedza blisko milion podróżników. Co sprawia, że ta trzecia co do wielkości wyspa na Morzu Karaibskim jest marzeniem nieomal każdego turysty? Klimat stanowi największą atrakcję Jamajki, która przyciąga przeszło milion spragnionych słońca turystów. Cudne, piaszczyste wybrzeża, ciepła, czyściutka woda to gwarancja udanego relaksu.

jamajka
Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalne urozmaicenie wysepki, rozmaita fauna oraz flora tworzy ją świetnym miejscem dla urlopowiczów zainteresowanych odkrywaniem ślicznych, widokowych miejsc. Wieczory to sposobność do zabawy w licznych klubach muzycznych oraz degustacji wybornych drinków. Najważniejsze atrakcje to: jaskinia Windsor, Muzeum Boba Marley’a, Falmouth, Montego Bay – każdy wielbiciel sportów wodnych powinien zobaczyć to miejsce. Jest to czwarte co do rozmiarów miasto na Jamajce, oferuje bez liku turystycznych atrakcji. Negril – to sprawdzony wybór dla wszystkich oczekujących odpoczynku z dala od zgiełku. Kapitalne miejsce dla miłośników przyrody. Nie zwlekaj, już dziś wbij w laptop hasło: wycieczka Jamajka, ażeby zarezerwować miejsca!

Comments are closed.