GoodGame Empire – internetowa zabawa dla wymagających internautów

W codziennym pośpiechu, zadaniach oraz problemach szukamy niezobowiązującej rozrywki, która pozwoli na moment odsapnąć. Świetnie, jeżeli podczas relaksu możemy dodatkowo poćwiczyć naszą pomysłowość i wyobraźnię.

dziecko przy komputerze
Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie spędzamy wiele czasu przed komputerem, szukając w nim wiadomości, relacji z bliskimi, ale także odskoczni. Możemy to połączyć wybierając jedną z gier wirtualnych, np. GoodGame Empire. Jest to rodzaj gry MMORPG, w której internauci wcielają się w postać, kreują ją i sterują jej zachowaniem. Skrót wywodzi się od „massively multiplayer online role-playing game”, czyli internetowych rozrywek komputerowych z dojściem do użytkowników na całym globie – gry MMORPG.

W wirtualną grę zaangażowanych jest już kilkadziesiąt milionów użytkowników. Sama zabawa jest typem gry fabularnej, w której należy wykonywać zadania, pokonywać wrogów, uzyskiwać nowe fanty lub sprawności, aż w końcu przechodzić na następne poziomy doświadczenia. Każdą postać trzeba kolejno rozwijać, uczyć ją nowych sprawności. Całość oparta jest na zbiorowościach lub klanach, do których użytkownicy mogą przystępować. Gry MMORPG zazwyczaj są powszechne i darmowe, ewentualne koszty dotyczą dodatkowych wirtualnych rzeczy do zastosowania w trakcie zabawy. Mogą one zwiększać poziom przewagi użytkownika.

Jedną z online role-playing game jest GoodGame Empire. To bezpłatna gra ekonomiczno-strategiczna, w której przenosimy się do internetowego, średniowiecznego świata pełnego walecznych rycerzy. W zabawie tworzymy zamki, werbujemy rycerzy, ale także zbieramy od mieszkańców podatki, z pomocą których tworzymy wojsko do walk o własności nieprzyjaciół.

gra na komputerze
Autor: Chris_Parfitt
Źródło: http://www.flickr.com
W głównej mierze GoodGame Empire koncentruje się na manewrowaniu pomiędzy ekonomią oraz rozrostem własnego zamku, a przeprowadzaniem zbrojnych czynności wobec przeciwników. Jednakże w zabawie możemy też zwiedzać krainę czy odszukiwać skarby, dzięki czemu jesteśmy w stałym, twórczym działaniu. Zabawa edukuje jak zarządzać pieniędzmi, rozwijać sprawności ekonomiczno-budowlane oraz chęć przygody.

Comments are closed.