Gry na konsolę – Playstation, Microsoft, Nintendo

Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie mają pojęcia, czym ona tak naprawdę jest i do czego się jej używa. Opiszę też, czym się ona różni od PC, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej zarekomendować. Konsola to w zasadzie komputer, odróżniający się od popularnego peceta funkcjonalnością. Jest to urządzenie dedykowane tylko do gier wideo.

Konsoli nie możemy po nabyciu unowocześniać, dokupując świeższe elementy, tak jak robi się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona integralną całość, do której da się dodać jedynie akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, pady, głośniki i monitor.

W sprzedaży aktualnie znajduje się parę wartych uwagi maszyn. Firma Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Microsoft posiada w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol nowszych generacji sięgają do 1300zł, zależnie od opcjonalnych dodatków.świetne źródło stroje mikołajaTaniej można zdobyć Playstation 2 – w tym przypadku ceny oscylują wokół 400zł za nieużywany egzemplarz.

Gry na konsole w Blackgames

Na wszystkie cztery najpopularniejsze konsole wyszło wiele interesujących pozycji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Najlepsze gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najlepszych gitarzystów. Polecić trzeba też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 wyszło wiele klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą specyfikację, mają dużo ulepszoną szatę graficzną. Najważniejsze przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś oferuje nawet bogatsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 są obsługiwane przez wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na monitor. W rodzaju znajdziemy mnóstwo produkcji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 również może się poszczycić wybitną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Ostatnio powszechne stały się lekkie netbooki i tablety, pozwalające na stały dostęp do internetu. Ciekawą możliwością dla każdego użytkownika takiego sprzętu byłby zakup konsoli. Dzięki temu można wygodnie oddzielić wypoczynek od zajęć zawodowych.

Comments are closed.