Gry na konsolę – Playstation, Microsoft, Nintendo

Ten artykuł przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie mają pojęcia, czym ona tak naprawdę jest i do czego się jej używa. Opiszę też, czym się ona różni od PC, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej zarekomendować. Konsola to w zasadzie komputer, odróżniający się od popularnego peceta funkcjonalnością. Jest to urządzenie dedykowane tylko do gier wideo.

Konsoli nie możemy po nabyciu unowocześniać, dokupując świeższe elementy, tak jak robi się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona integralną całość, do której da się dodać jedynie akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, pady, głośniki i monitor.

W sprzedaży aktualnie znajduje się parę wartych uwagi maszyn. Firma Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Microsoft posiada w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol nowszych generacji sięgają do 1300zł, zależnie od opcjonalnych dodatków.

Zainteresował Cię ten materiał? Jeśli tak, to zobacz ponadto ten świetne źródło. Przekonaj się, to również będzie dla Ciebie wartościowe.

Taniej można zdobyć Playstation 2 – w tym przypadku ceny oscylują wokół 400zł za nieużywany egzemplarz.

Gry na konsole w Blackgames

Na wszystkie cztery najpopularniejsze konsole wyszło wiele interesujących pozycji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościowych. Najlepsze gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najlepszych gitarzystów. Polecić trzeba też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 wyszło wiele klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą specyfikację, mają dużo ulepszoną szatę graficzną. Najważniejsze przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś oferuje nawet bogatsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 są obsługiwane przez wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na monitor. W rodzaju znajdziemy mnóstwo produkcji sportowych i zręcznościowych. XBOX 360 również może się poszczycić wybitną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Ostatnio powszechne stały się lekkie netbooki i tablety, pozwalające na stały dostęp do internetu. Ciekawą możliwością dla każdego użytkownika takiego sprzętu byłby zakup konsoli. Dzięki temu można wygodnie oddzielić wypoczynek od zajęć zawodowych.

Comments are closed.