Gry planszowe doskonałym dopełnieniem wieczoru w gronie rodziny – bo na „planszówki” zawsze znajdzie się czas

Gry planszowe wielu z nas kojarzą z okresu dzieciństwa. Liczne godziny strawione na przeskakiwaniu pionków lub rzutami kostką dawały multum pozytywów, wypełniając sobą zarówno deszczowe jak i ciepłe dni.

Dixit
Autor: Dave Stone
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie planszówki przeszły dużą ewolucję. Na rynku każdego roku pojawia się multum nowych ofert z grami, które są zdolne przykuć ludzi w dowolnym wieku na długie godziny i pozwolą zapomnieć o Bożym świecie. Wśród gier, która w ostatnich miesiącach cieszy się nieustannie rosnącą popularnością znajduje się Dixit. Jest to gra przeznaczona dla maksymalnie 6 graczy, polegająca na przedstawieniu słowem lub pojedynczym dźwiękiem obrazku znajdującej się na wyciągniętej karcie. Dixit to świetna zabawa, z której fenomenu coraz bardziej korzystają dorośli w czasie wieczornych spotkań.

Inną gierką planszową, która (rozwinięcie zagadnienia> klikaj) coraz wyraźniej zaznacza swoje miejsce w licznych mieszkaniach są pędzące żółwie. Jest to pochłaniająca gra gdzie pędzimy żółwiem do sałaty, jednak tuż za nami znajdują się inni pretendenci do zwycięstwa. Gra pędzące żółwie wymusza na graczu wcielenie się w funkcję stratega, bo mimo plansza pokryta jest dziecięcymi grafikami to każda seria do łatwych nie należy. Jest to świetna zabawa jednocześnie dla dorosłych i małych graczy.
Dobble to ostatnia opcja, która będzie zdolna dodać dużej dawki radości do każdego spotkania towarzyskiego. Dobble jest stosunkowo prostą grą planszową, która wymaga uwagi podczas rozgrywki. Gracze dopasowują symbole z wylosowanych kart do tego, który widnieje na samym końcu. Gracz, który pozbędzie się swojej talii wygrywa.

Gry planszowe to szybki i efektowny sposób na ubogacenie każdego spotkania, pozwalając na powrót poczuć się młodym. Warto zorientować się jakie opcje aktualny rynek oferuje w tej kategorii.

Comments are closed.