Gry planszowe – metoda na świetną rozrywkę o charakterze rodzinnym

Gry planszowe są rodzajem gier towarzyskich. Są znane od bardzo dawna. Wśród najstarszych gier planszowych znajduje się młynek. Klasyczne gry planszowe wymagają do gry planszy, pionków, czasem także kostki. Niezależnie od tego, jaką grę wybierzemy, każda może okazać się doskonałą rozrywką dla całej rodziny szczególnie w długie jesienne lub zimowe wieczory.

gra monopoly
Autor: Howie Le
Źródło: http://www.flickr.com

Wolny czas możemy spędzić wraz z pociechami, grając w gry planszowe. Gry planszowe rodzinne to doskonała propozycja dla całej rodziny: dla dzieci, rodziców, dziadków. Taka gra nie tylko pozwala spędzić miło wolny czas, ale przyczynia się także do wzmocnienia więzi pomiędzy członkami rodziny. Gry planszowe rodzinne mają bardzo dużo zalet: można w nie grać w zasadzie w dowolnym miejscu, zajmują niewiele miejsca, można więc włożyć je do torby, wyjeżdżając na wakacje. Można też grać w nie podczas jazdy samochodem. Wśród gier planszowych są i takie, w przypadku których do gry potrzebna jest jedynie kartka papieru. Gry planszowe to propozycje dla różnej liczby osób. Są takie, w które gra się tylko we dwie osoby, ale też i takie , które zostały stworzone z myślą o czterech i więcej osobach. Teraz zaskakująco bogata oferta gier dla całej rodziny to gry planszowe. Chcąc dowiedzieć się jakie sklepy sprzedają jakie gry planszowe, dobrze jest skorzystać z globalnej sieci komputerowej, wpisując frazę „gry planszowe sklep Jakiś czas temu wśród gier planszowych pojawiły się także gry imprezowe. Gry imprezowe to gry, w które może grać jednocześnie zaskakująco duża liczba osób. Wśród gier planszowych od lat cieszących się dużą popularnością znajduje się „Chińczyk” . To gra, która znana była w Europie już na początku XX wieku.

gry
Autor: yoppy
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to gra , w którą może grać dwóch lub czterech graczy. Do tradycyjnych gier planszowych zalicza się także „Monopoly”. To gra która stworzona została z myślą o od dwóch do sześciu graczy. Poradzą sobie z nią dzieci , które ósme urodziny mają już za sobą. Wybór gier planszowych w sklepach jest niezwykle duży. Bez żadnych trudności więc znajdziemy grę pasującą dla wieku naszych pociech, grę, w którą będzie mogło grać nawet kilka osób z naszej rodziny. Bardzo dużo gier planszowych to nie tylko rozrywka. Kształtują one także spostrzegawczość, uczą zdrowej rywalizacji, rozwijają intelekt, korzystnie wpływają na pamięć.

Comments are closed.