Gwiazda rocka: Guns n roses

Rock od zawsze jest muzyką, która pozyskuje miliony fanów na całym świecie. Ten typ muzyki miał i nadal ma bardzo duży wpływ na młodych ludzi, którzy się nim interesują. Uważa się niejednokrotnie, iż jest to muzyka buntowników, którzy nie zgadzają się z powszechnie obowiązującymi na świecie regułami.

Grupy, które na stałe zapisały się w kartach historii muzyki rockowej, niejednokrotnie były symbolami tego rodzaju buntu. Strój oraz styl bycia muzyków takich zespołów, nie zostawiał jakichkolwiek złudzeń, że interesują ich konwenanse. Dodatkowo, najważniejsze w tym wszystkim ostre gitarowe granie zespołów rockowych, sprawiło iż młodzi ludzie na całym świecie wręcz natychmiast zachwycili się tym gatunkiem muzycznym i stali się wiernymi słuchaczami ciężkiego brzmienia.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Jedną z większych legend rocka jest zdecydowanie zespół guns n roses, którego przeboje do dzisiaj zachwycają tych starszych i odrobinę młodszych fanów. Członkowie zespołu, grali ze sobą od 1985 roku, a już po dwóch latach udało im się opublikować swój pierwszy album. Dzięki fantastycznemu wyborowi utworu promującego cały album, płyta niemal natychmiast została ogólnoświatowym bestsellerem. „Sweet Child O’Mine” dla ogromnej grupy osób stał się niemal hymnem, który ciągle jest grany przez stacje muzyczne. Do roku 1993 guns n roses wydało jeszcze dwa albumy, po których nastąpiła dość nieoczekiwana i długa przerwa. Zespół powrócił na scenę niemalże dekadę później, ale z dawnego składu pozostał jedynie wokalista guns n roses, który nie zachwycił wiernych fanów swą kondycją.

Spośród wszystkich muzyków ze starego składu grupy, osobą cieszącą się największą popularnością oprócz wokalisty, był bez wątpienia gitarzysta nazywany slash. Jego niezwykłe umiejętności muzyczne a także bardzo charakterystyczny wizerunek sprawiły, że od razu został ulubieńcem publiczności.

Widzisz obecnie ciekawy artykuł, jednak bez wahania kliknij również pomocny tekst (https://tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-ze-styropianu), a znajdziesz ciekawe informacje na ten wątek.

Dzięki swojemu bezsprzecznemu talentowi oraz magnetyzmie, które poruszały nie tylko płeć piękną, slash znakomicie poradził sobie po odejściu z zespołu. Zakładał zarówno swoje zespoły jak też występował gościnnie z innymi muzykami.

Nawet teraz młodzi fani rocka, którzy dopiero zagłębiają się w legendy tego gatunku z łatwością są w stanie rozpoznać długie, kręcone włosy oraz kapelusz, z których to właśnie słynie slash. Dowodzi to tym samym, iż bez wątpienia już za życie stał się on wielką legendą muzyki rockowej.

Comments are closed.