Categories

Archive

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużą sławą i mnóstwo osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Bezspornie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także kapitalną zabawą, chociaż jest to również solidna szkoła życia, jaka świetnie uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z rozlicznymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

W jaki sposób organizatorzy ogólnokrajowych zlotów harcerskich, jak również sami uczestnicy przygotowują się do rokrocznych imprez

Harcerstwo gromadzi ludzi z pasją, chociaż jednocześnie warto pamiętać, że w końcu skaut to nie żaden zabawowicz, ale przede wszystkim osoba wyróżniająca się szczególną empatią, uczciwością, odpowiedzialnością i odwagą. Harcerza, podobnie jak żołnierza bądź policjanta, obowiązuje niezwykły etos, który ujawnia się chociażby poprzez to, że takie osoby noszą uniform. Bądź co bądź, we współczesnych czasach harcerstwo bywa kojarzone zwłaszcza ze wspólnym nuceniem piosenek przy ognisku i rzecz jasna spotkaniami w szerszym gronie, czyli zlotami.

Read more ›

Categories

Składowe umundurowania – najróżniejsze mundury oraz części wyposażenia

Na terenie zarówno globy, jak i Polski istnieją rozmaite formacje militarne i umundurowane. Ich cechą typową jest to, że stosują mundury. To właśnie mundur umożliwia odróżnienie członków tych grup od pozostałej części obywateli. Jakie są cechy specyficzne poszczególnych formacji mundurowych oraz jak wyglądają ich mundury?

Read more ›

Categories

W jaki sposób harcerz powinien przygotowywać się do obozu?

Każdy z nas doskonale wie, że posiadanie przez nas przedmiotu zainteresowania jest istotnym składnikiem naszego życia. Jest to detal, jaki pozwala się nam rozwijać oraz stanowczo rozszerzać nasze horyzonty. Można bez skrępowania zaryzykować stwierdzeniem, że człowiek bez własnej pasji przegapia sporo cennych rzeczy we własnym życiu.

Read more ›

Categories