Categories

Archive

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się obecnie ogromnie dużą sławą i masa osób, zarówno dzieci jak także młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Bezsprzecznie harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także idealną zabawą, jednakże jest to również dobra szkoła życia, jaka doskonale uczy młodych ludzi tego, jak na przykład radzić sobie z przeróżnymi wyzwaniami.

Read more ›

Categories

Składowe umundurowania – najróżniejsze mundury oraz części wyposażenia

Na terenie zarówno globy, jak i Polski istnieją rozmaite formacje militarne i umundurowane. Ich cechą typową jest to, że stosują mundury. To właśnie mundur umożliwia odróżnienie członków tych grup od pozostałej części obywateli. Jakie są cechy specyficzne poszczególnych formacji mundurowych oraz jak wyglądają ich mundury?

Read more ›

Categories

W jaki sposób harcerz powinien przygotowywać się do obozu?

Każdy z nas doskonale wie, że posiadanie przez nas przedmiotu zainteresowania jest istotnym składnikiem naszego życia. Jest to detal, jaki pozwala się nam rozwijać oraz stanowczo rozszerzać nasze horyzonty. Można bez skrępowania zaryzykować stwierdzeniem, że człowiek bez własnej pasji przegapia sporo cennych rzeczy we własnym życiu.

Read more ›

Categories

W jaki sposób organizatorzy ogólnokrajowych zlotów harcerskich, jak również sami uczestnicy przygotowują się do rokrocznych imprez

Harcerstwo gromadzi ludzi z pasją, choć jednocześnie trzeba pamiętać, że w końcu skaut to nie żaden balangowicz, ale nade wszystko osoba cechująca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i odwagą. Harcerza, tak samo jak żołnierza lub funkcjonariusza drogówki, obowiązuje nadzwyczajny etos, który ujawnia się choćby poprzez fakt, że takie osoby wkładają mundur. Tak czy siak, dzisiaj harcerstwo bywa kojarzone w zasadzie ze wspólnym nuceniem pieśni przy ognisku i rzecz jasna zebraniami w szerokim gronie, czyli zlotami.

Read more ›

Categories