Categories

Archive

W jaki sposób organizatorzy ogólnokrajowych zlotów harcerskich, jak również sami uczestnicy przygotowują się do rokrocznych imprez

Harcerstwo przyciąga ludzi z pasją, choć jednocześnie warto pamiętać, że w końcu skaut to nie żaden balangowicz, ale nade wszystko osoba odznaczająca się szczególną wrażliwością, uczciwością, honorowością i męstwem. Harcerza, tak samo jak żołnierza bądź policjanta, obowiązuje niezwykły etos, który ujawnia się chociażby poprzez to, że takie osoby noszą mundur. Tak czy siak, dzisiaj harcerstwo jest kojarzone w zasadzie ze wspólnym śpiewaniem pieśni przy ognisku i oczywiście zebraniami w szerokim gronie, czyli zlotami.

Read more ›

Jakie fachowe wyposażenie ma obowiązek mieć każdy harcerz?

Harcerstwo cieszy się obecnie bardzo sporą renomą i masa osób, zarówno dzieci jak i młodzieży decyduje się na wstąpienie do drużyny harcerskiej. Na pewno harcerstwo wiąże się z wyśmienitymi przygodami a także idealną zabawą, niemniej jest to także dobra szkoła życia, jaka wybornie uczy młodych ludzi tego, jak radzić sobie z rozlicznymi wyzwaniami.

Read more ›

W jaki sposób harcerz powinien przygotowywać się do obozu?

Każdy z nas dobrze wie, że posiadanie przez nas pasji jest ważnym elementem naszego życia. Jest to detal, jaki pozwala się nam rozwijać oraz stanowczo rozszerzać nasze horyzonty. Można śmiało zaryzykować określeniem, że człowiek bez prywatnej pasji przegapia dużo wartościowych rzeczy we własnym życiu.

Read more ›