Hawaje – raj na ziemi przede wszystkim dla entuzjastów mocnych doznań

Nie bez powodu Hawaje określane są potocznie „Niebem na ziemi”. Archipelag osiemnastu wulkanicznych wysp położonych na środku Pacyfiku to jedno z najładniejszych punktów na globie. Na ten niebiański krajobraz komponują się zielone doliny rozpościerające się między wulkanicznymi stożkami wygasłych a także ciągle działających wulkanów a również poetyczne klifowe plaże. Naokoło kameralnych zatokowych plaż rosną palmy oraz gęsta tropikalna roślinność. W oczy się rzuca zielona barwa wody a także jej przejrzystość.

hawaje

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniały podzwrotnikowy Sri Lanka klimat powoduje, iż przez okrągły rok dominuje w tej okolicy „lato” i nawet w czasie kalendarzowej zimy tak jak i w pozostałych porach roku temperatura waha się w granicach 21 –30 stopni Celsjusza. Hawaje (pozostałe informację dostępne będą tu) zostały odkryte względnie późno, bowiem dopiero w 1778 roku. Dokonał tego kapitan James Cook, który to zresztą umarł na wyspach w rok później. Jak się szacuje, James Cook zastał na wyspach niepełny milion rezydentów, którzy dawno utracili komunikację z resztą świata. Luźny styl życia jak też przyjacielskie nastawienie specyficzne dla tamtej ludności pozostały w kulturze Hawajczyków do dziś.

Jest w tej okolicy bardzo wiele malowniczych zakątków, zaś na przybrzeżnych wodach zaobserwować można życie waleni. Najogromniejszą wyspą archipelagu jest Wielka Wyspa zwana też Hawaii. Malutko jest tutaj poetycznych plaż a te nieliczne i tak częstokroć pokrywają wulkaniczne popioły. Wyspa stale rośnie, a to za sprawą ciągle aktywnego wulkanu Kilaulea wylewającego lawę . Hawajczycy z Hawaii przyzwyczaili się do obcowania z czynnymi wulkanami a także do powietrza przesiąkniętego zapachem siarki a także dymu.

Mniej lub bardziej intensywny wypływ lawy zalewającej drogi a także nierzadko unicestwiającej zabudowania jest w tym miejscu czymś naturalnym.

Kliknij ten odsyłacz oraz zdobądź pomocne szczegóły w kontekście opisywanej tutaj tematyki! Bez cienia wątpliwości faktycznie uznasz je za przydatne!

Założony tu Hawaii Volcanos National Park przynależy do najbardziej malowniczych a przy tym niezwyczajnych parków w USA. Znajdują się tutaj dwa z największych wulkanów na świecie, Mauna Loa (4170 m) oraz Mauna Kea (4205 m). Odwiedzając park wyznaczonymi szlakami zobaczyć możemy skutki poprzednich wybuchów a również stałą wulkaniczną aktywność regionu. Nie należy do wyjątkowości obserwacja wycieku rozgrzanej do czerwoności magmy. Z całą pewnością wycieczki na Hawaje przynależą do tych pamiętnych eskapad, o jakich się nie zapomina.

Comments are closed.