Categories

Archive

Jeżeli zwiedzanie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikiem

Kraków to miasto stare i majestatyczne, lecz jednocześnie dudniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, przeszłość z nowoczesnością. Powinno się tu przyjechać i poczuć szczególną atmosferę miejsca. Do Krakowa, grodu o nadzwyczaj rozmaitej historii, przez wieki będącego widzem najważniejszych dla Polski wypadków, toczą się turyści z całego świata. Do zwiedzania Krakowa nieodzowny jest pilot. Trzeba tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to kojarzyć z bieganiną po wszelkich zabytkowych położeniach.

Read more ›

Categories

Urlop na Podlasiu – odkryj piękno tego regionu

Podlasie nie zalicza się raczej do tych najpopularniejszych pod względem turystycznym miejsc w naszym kraju. Najczęściej północne regiony naszego kraju kojarzy się nam głównie z morzem albo pełnymi uroku Mazurami, ale samo Podlasie dość często jest trochę pomijane. Warto zatem wiedzieć o tym, że takie podejście stanowi bardzo poważny błąd, bo w rzeczywistości jest to region oferujący całe mnóstwo fantastycznych atrakcji dosłownie każdemu z nas, bez względu nawet na to, jakie mamy tak właściwie indywidualne oczekiwania.

Read more ›

Categories

Możliwości noclegowe – Jurata, Darłowo

Chcąc postawić na tak atrakcyjne ze względu na cenę noclegi w Darłowie powinniśmy rozejrzeć się za propozycjami wyjątkowo oferowanymi w tym mieście. Darłowo swoje początki odnotowuje już w XI wieku, kiedy założono gród o nazwie Dirlovo. Gród ten stał się miastem jednak dopiero w XIII wieku, kiedy nadanie praw miejskich odbyło się według prawa lubeckiego. Uczynił to możliwym nikt inny jak właśnie Wisław II, książę Rugii. Do dziś cieszy się sporym zainteresowaniem wśród turystów, pragnących zobaczyć tę wczesną osadę.

Read more ›

Categories

Najpiękniejsze miasta w Polsce

Niewątpliwie większość z nas przyzna rację co do tego, że Polska jest niezwykle interesującym krajem w kwestii turystyki, który właściwie każdemu miłośnikowi podróżowania jest w stanie zaproponować coś faktycznie atrakcyjnego. Całe mnóstwo ludzi chwali sobie nade wszystko panujące tu warunki naturalne, które faktycznie świetnie nadają się chociażby do uprawiania różnych dyscyplin sportowych.

Read more ›

Categories