Internet – jak na nas oddziałuje, co oferuje, czym zaskakuje?

Prawdopodobnie nikt z nas nie wyobraża sobie życia bez sieci internetowej. To w nim toczy się znaczna część życia prywatnego oraz zawodowego wielu z nas.

Internet to skarbnica wiedzy, możemy w nim wyszukać wszystko, czego potrzebujemy. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ulega wątpliwości, że Internet kształtuje określone, konkretne zachowania kulturowe. Kiedyś pisało się listy tradycyjne. Na odpowiedź od adresata trzeba było czekać tygodniami, a czasem przez wiele miesięcy . Obecnie wchodzi się na Facebooka czy Instagrama i w ułamku sekundy możemy skontaktować się z kim chcemy. Szukamy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.

ludzie

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Skutkuje to tym, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w realu. Często nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu. Pęd życia jest coraz większy (czytaj, co to jest mem). Śpieszymy się z domu do pracy, pracę przynosimy do domu. Prościej jest więc w kilka minut zredagować maila niż umawiać się na spotkanie w kawiarni, które bez dwóch zdań zabierze nam co najmniej godzinę z wypełnionego grafiku.

Social media odgrywają istotną rolę w dzisiejszej rzeczywistości i one także oddziałują na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Uczucia wyrażamy za pomocą emotikonów. Mamy wielu znajomych, choć ze znaczną większością nie mamy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich byśmy nie rozpoznali. Następnym, swego rodzaju, wyznacznikiem Internetowej przestrzeni są memy. Co to jest mem? Trudno go określić, choć wielu użytkowników sieci na pewno się z nim przynajmniej raz zetknęła (darmowe systemy operacyjne). Można powiedzieć, że to niedługa, zwięzła informacja, która niekoniecznie musi być wyrażona słownie, może występować w postaci graficznej. Może być ironiczna, zabawna, kluczowe, by przykuwała uwagę i robiła furorę w sieci. Sieć internetowa ma wiele zalet.

Jeśli uważasz, że tutaj są ciekawe informacje, to sprawdź również inne szerokie opracowanie (https://pkrajewski.pl/wnetrza/) przedstawianej problematyki. Tam także odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Możemy w nim szybko i sprawnie odnaleźć informacje z różnych dziedzin.

Zaciekawił Cię ten wpis? Wejdź więc do kolejnego zagadnienia i czytaj czapka mikolaja tak długo, jak zechcesz o ciekawiących Cię kwestiach.

Z Internetu możemy ściągnąć darmową książkę, muzykę, dostępne są również darmowe systemy operacyjne.

Comments are closed.