Jak możesz zrobić użytek ze swojego 1% podatku w roku 2016? Komu najbardziej niezbędne są pieniądze?

Wielu z nas nierzadko rozmyśla, czy istnieją łatwe i godne zaufania metody udzielania wsparcia dla instytucji niezależnych od państwa albo ludzi potrzebujących. Nie wszyscy natomiast zdają sobie sprawę z sposobności, jakie oferuje nam państwo przy oddawaniu rocznych deklaracji podatkowych.

Tymczasem przejrzystość tego rozwiązania jak i szeroki wybór instytucji pożytku publicznego, które mamy sposobność wspomóc, są rzeczywiście imponujące.

Instrukcje dotyczące przekazywania jednego procenta przy wysyłaniu PITu bezproblemowo zdobędziemy pod adresem Znajduje się tam kompleksowy, obszerny katalog instytucji pożytku publicznego mających możliwość otrzymania 1% podatku dochodowego od podmiotów prywatnych za rok 2016, który jest do pobrania w formacie PDF.

Jeśli nie mamy ochoty brnąć przez niezliczoneilości nieznanych nam przedsiębiorstw i fundacji, możemy zastosować inną strategię. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę nazwę instytucji lub innego podmiotu, któremu pragniemy przekazać naszą część podatku, i sprawdzić na jej stronie internetowej, czy umożliwia taką postać wsparcia. Przeważnie na stronie głównej pokazuje się napis, który o tym powiadamia i podany jest numer KRS, który jest niezbędny przy dopełnianiu formalności. Więcej o tej procedurze dowiesz się na stronie

Obliczanie podatku

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Zawierzenie innym swojego 1% podatku 2016 to metoda pomagania zarówno nieskomplikowana, jak i bezpieczna. Wykorzystując tę metodę mamy pewność, że oddane przez nas fundusze trafią do adresata, bowiem pośrednikiem jest jedynie państwo. W spisie organizacji pożytku publicznego figurują nie tylko instytucje zajmujące się działalnością dobroczynną, ale także wszelkiej kategorii podmioty kultury, fundacje zajmujące się rozwojem lokalnym lub polepszeniem życia społecznego, oraz stowarzyszenia sportowe. Taki rodzaj zapomogi ma potencjał być więc także metodą na ulepszenie naszej własnej sytuacji i miejsca, w którym działamy.

Comments are closed.