Jak podróżować, żeby nie przepłacać za transport?

Odległe części świata są kuszące dla wielu osób, niestety, znaczne koszty wyprawy przeważnie uniemożliwiają realizację podróżniczych pragnień. Największą część środków pochłaniają zwykle koszty przejazdu, dlatego warto szukać rozwiązań, które zminimalizują wydatki na samolot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i do dalszych miejsc.

kliknij

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jest parę fundamentalnych zasad, których trzeba przestrzegać, by mieć szansę na zarezerwowanie tanich biletów lotniczych (czytaj dalej). Jeżeli poszukujemy odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć tanie loty, to najważniejszą informacją jest fakt, iż linie lotnicze zawyżają ceny w okresach świątecznych oraz w czasie wakacji.ta witryna (znajdź więcej)Od września do listopada i od stycznia do początków czerwca bilety będą znacznie tańsze, niż na chwilę przed Bożym Narodzeniem, albo okresem letnim. Ponadto, różne linie lotnicze mają dodatkowe promocje w różnych okresach, dlatego warto jest korzystać z dostępnych w sieci, bezpłatnych wyszukiwarek lotów oraz porównywarek cen. W ten sposób można natrafić na wyjątkowo atrakcyjne oferty. Kolejną zasadą jest to, że im wcześniej zarezerwujemy bilet na dany lot, tym niższą uzyskamy cenę. Warto zatem planować wyprawę z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz odwrotnie – decydować się na loty last minute, na które wyprzedawane są ostatnie wolne miejsca w samolocie.

Takie działanie wymaga pewnej elastyczności i dostosowania terminów wycieczek do bieżącej sytuacji na rynku biletów lotniczych, a jak znaleźć tanie loty, jeżeli jesteśmy osobami czynnymi zawodowo i urlop planujemy dużo wcześniej? Także i tutaj można wdrożyć pomysłowe rozwiązania, które znacznie obniżą koszt transportu. Przykładowo, często jest tak, że lot z kilkoma przesiadkami wyjdzie nas o wiele taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej wygodne, lecz z drugiej strony – umożliwia zobaczenie dodatkowych miast na trasie, ponieważ pomiędzy poszczególnymi lotami mamy zazwyczaj kilka godzin czekania na samolot. Warto mieć na uwadze, że loty wyznaczone na dni robocze zawsze będą tańsze, niż te weekendowe, kiedy to podróżuje największa liczba turystów.

Czy zaintrygował Cię nasz artykuł? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego ue i przeglądnij tam kolejne fascynujące wątki. Nie ociągaj się!

Cenną informacją jest także to, że z mniej zamożnych miast zwykle podróżuje się taniej niż z dużych metropolii, dlatego czasem lepiej dojechać samochodem, albo pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.

Comments are closed.