Jak prawidłowo dobrać wysokiej jakości buty trekkingowe na wyprawę w góry?

Tatry

Autor: hosiawak
Źródło: www.flickr.com
Podróżujemy coraz częściej i coraz dalej. Wiele osób rezygnuje z pełnych przepychu hoteli i stawia na obcowanie z przyrodą. Jednym z ekscytujących sposobów na spędzenie wakacji, jest wspinaczka po górach. Z jednej strony wspaniała i odkrywcza, z drugiej zaś groźna i uporczywa.

W sytuacji gdy chcesz odnaleźć oprócz tego też inne dodatkowe wiadomości na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest w tym miejscu.

Na szczęście nie jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na siebie, z pomocą przychodzi nam fachowy sprzęt wspinaczkowy. Dzięki jego stosowaniu możliwe staje się zmniejszenie opcjonalnego, a nasza przygoda z górami na pewno będzie niezapomniana.

Kluczowym elementem, są buty wspinaczkowe Zazwyczaj wędrując po skałach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną okropnie obcierać nasze nogi bądź przemakać.

Tak samo przyciągające uwagę publikacje dotyczące nakreślanej tematyki przeczytasz tu – zobacz więcej w tym serwisie. Zbadasz omawianą sprawę pod innym kątem!

Źle dopasowane obuwie, potrafi zepsuć nawet najbardziej atrakcyjną wypawę. Pierwszym pytaniem, jakie winniśmy sobie zadać to, gdzie najczęściej będziemy chodzić w naszych butach.

Do wędrówki po łagodnym terenie, najlepszą opcją będą buty niskie, sięgające niżej kostki. Oprócz lekkich wyjazdów można w nich uprawiać dużo innych form aktywności, np. nordic walking, jazdę na rowerze, czy bieganie. Takie buty turystyczne są lżejsze od obuwia z wysoką cholewką. Za to, znajdziemy w nich rozwiązania stosowane w wysokich butach trekkingowych – membranę która zapobiega przemoknięciu, wyprofilowaną podeszwę gwarantującą stabilność stopy i specjalne wzmocnienia na palcach i pięcie.

Górskie szlaki ze urwistymi podejściami czy męczące wędrówki po ciężkim terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty wspinaczkowe. Cholewka sięga powyżej kostki i gwarantuje dobrą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia po wyboistym terenie. Głęboko profilowana podeszwa daje świetną przyczepność w terenie, natomiast wkładka wzmacniająca, usztywnia podeszwę.

Profesjonalny sklep, w którym kupimy buty turystyczne i sprzęt górski, to np. Berghaus (zobacz fakty). Na zakupy tego typu obuwia, najlepiej wybrać się pod koniec dnia. Stopy zmęczone chodzeniem są trochę bardziej spuchnięte niż rano i mają rozmiar podobny do nogi po całodziennej wędrówce po szlaku. W wyborze właściwego modelu dostosowanego do naszych potrzeb, z pewnością pomoże nam wykwalifikowany sprzedawca. Aby znaleźć sklep z butami do wspinaczki w naszym mieście, wpiszmy w google szukane słowa, np. „sklep sportowy Wrocław” .

Comments are closed.