Jak prawidłowo dopasować najważniejszy ekwipunek na wycieczkę w góry?

Karkonosze, droga na Szrenicę

Autor: Anna Więckowska
Źródło: Anna Więckowska
Nasze wojaże są coraz częstsze i coraz chętniej podejmujemy decyzję o przeżyciu niezapomnianej przygody. Jednym z najbardziej ekscytujących sposobów na spędzenie wolnego czasu, jest wyprawa w nieznane, wspinanie się po górach i noce spędzone pod namiotem. Osoby kochające dreszczyk emocji towarzyszący podobnym wyprawom, to przeważnie zapaleńcy, którzy za żadne skarby nie zamieniliby polowych warunków na najbardziej wyszukany hotel. Jednak doświadczeni turyści doskonale wiedzą, że fundamentem udanej wycieczki jest właściwe przygotowanie.

Jednym z najważniejszych elementów, są buty trekkingowe (dowiedz się więcej). Często wędrując po skałach nie zwracamy na nie uwagi, do chwili, kiedy zaczną boleśnie obcierać nasze nogi czy też przemakać. Niewłaściwie dopasowane obuwie, może zepsuć nawet najciekawszą wycieczkę.
Górskie szlaki ze spadzistymi podejściami alb forsujące wędrówki w trudnym terenie, to warunki, w których najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe.kliknij w źródło – poleć na last minute w indiach -Cholewka sięga powyżej kostki i daje właściwą stabilność nogi. Chroni tym samym przed skręceniem stawu skokowego podczas chodzenia w trudnym terenie. Specjalistyczny sklep turystyczny, w którym kupimy profesjonalne obuwie i sprzęt górski, to np.

Zawsze istotna jest wiedza z przeróżnych dziedzin. Wtedy atrakcyjny news przyda się nam wszystkim. By ją zdobyć, powinniśmy przejrzeć tekst pod tym linkiem.

The North Face.

Sklep turystyczny jest miejscem, które koniecznie winniśmy odwiedzić przed planowaną eskapadą. Podstawowym sprzętem, który trzeba wziąć ze sobą na biwak, jest rzecz jasna namiot. Jego wybór zależy od jego przeznaczenia, czyli od tego, gdzie chcemy jechać i ile osób będzie w nim nocowało. Niezależnie jednak od wielkości i przeznaczenia namiotu, priorytetowa kwestią jest jego stopień wodoodporności. Namioty, mają przede wszystkim chronić lokatorów przed wilgocią, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Jeśli wybieramy się na dłuższą wyprawę lub jedziemy autem, warto zobaczyć kuchenki turystyczne i zdecydować się na najlepszy dla nas model. Gorąca herbata i ciepły posiłek na zawołanie, zdecydowanie umilą nam życie.

Kolejnym elementem, który musimy ze sobą zabrać jest śpiwór. Jedną z najistotniejszych cech, na jakie musimy zwrócić uwagę decydując się na zakup, jest jego forma. Ma to przeważający wpływ na jego objętość, co jest bezpośrednio związane z indywidualnymi potrzebami. Zewnętrzna część „worka do spania” najczęściej zrobiona jest z tkanin sztucznych. Użycie sztucznych materiałów gwarantuje lekkość i zapewnia ochronę przed zabrudzeniami, a w razie potrzeby śpiwory czyści się w łatwy sposób.

Comments are closed.