Jak rozliczyć się z urzędem podatkowym za pomocą internetu

Rozliczając się z fiskusem jeszcze kilka lat temu podatnik zobowiązany był do przekazania papierowego formularza PIT. Dzisiaj PIT może być składany tak w formie papierowej, jak też przez sieć internetowa. Ten drugi sposób jest prostą oraz najszybszą formą rozliczenia podatkowego, bowiem pozwala na rozliczenie się z fiskusem bez konieczności opuszczania domu.

rozliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
By oddać roczny PIT – informacje na – nie potrzeba już stać w długich kolejkach w urzędzie podatkowym, wystarczy posłać PIT online rozliczony w za pomocą programu komputerowego. Trzeba jedynie uważać by nie popełnić drobnych omyłek.

Jedną z częstych pomyłek których dopuszczają się podatnicy składający PIT online, bywa nieodpowiedni wybór formularza podatkowego. Kłopotem bywa też aktualność formularzy podatkowych, bowiem E-deklaracja – tak samo jak deklaracja w tradycyjnej postaci – musi być formularzem aktualnym dla konkretnego roku fiskalnego.

Zaciekawiły Cię poniższe wiadomości? Niezwykle nas to raduje i tym samym zapraszamy Cię do serwisu twórcy (https://wroclaw-adwokat.pl/) po nową porcję detali.

Warto więc przedtem sprawdzić, czy program w którym wypełniamy PIT online – więcej o pitach – używa zaktualizowanych druków. Składając niewłaściwy formularz PIT w urzędzie fiskalnym narażamy się bowiem na wezwanie do korekty albo do powtórnego złożenia formularza podatkowego.

Składając roczny PIT online czy też tradycyjnie trzeba skorzystać z prawidłowego identyfikatora podatkowego.

Jeżeli odnalezienie uzupełniających informacji na omawiany temat jest dla Ciebie niezwykle ważne, to aby je zdobyć prześledź witrynę (http://www.winnicadwiegranice.pl/), na której je niewątpliwie dostrzeżesz.

Do niedawna wszyscy posługiwali się w kontaktach z administracją skarbową jedynie numerami identyfikacji podatkowej. Dzisiaj NIP wykorzystywany jest wyłącznie przy rozliczeniach podmiotów podlegających obowiązkowi ewidencyjnemu. Wszyscy inni podatnicy przy wypełnianiu formularzy PIT muszą w polu „identyfikator ” wpisać własny numer PESEL.

rozliczanie przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Innym częstym błędem podczas wypełniania e-deklaracji przez internet – – jest podanie błędnej wartości dochodu za miniony rok fiskalny. W podobnej sytuacji podatnik nie będzie jednak w stanie wysłać e-deklaracji za pośrednictwem poczty e-mail, zatem będzie musiał złożyć ją osobiście we właściwym urzędzie fiskalnym. Kontrola taka ma na celu weryfikację tożsamości podatnika, bowiem na blankiecie papierowym trzeba złożyć odręczny podpis, zaś e-deklaracja wspomnianego podpisu nie żąda.

Wypełniając PIT online możemy być pewni że nasze dane nie będą przechwycone przez osoby niepowołane pod warunkiem, że zadbamy o aktualizację naszego oprogramowania antywirusowego.

Comments are closed.