Jak snowboard jest tak popularny w obecnych czasach, główne elementy wyposażenia dla miłośnika tego sportu.

Narciarstwo przed wiele lat było najbardziej popularnym zimowym sportem, jednak w ostatnim czasie bardzo dużo więcej ludzi można zobaczyć jeżdżących na desce. Przebojem się one wdarły na narciarskie stoki, zdobywając bardzo dużą popularność. Na początku snowboard był nieco lekceważony przez narciarzy, lecz coraz większa liczba uprawiających ten sport sprawiła, że snowboardziści zaczęli być tolerowani na trasach zjazdowych.

Snowboard to jednak nie tylko sama jazda na desce, ale oprócz tego cała kultura i sposób bycia z tym związana.nasza strona www (odwieź www)Miłośnicy tego sportu ubierają się w dość specyficzny, zupełnie inny niż zwykli narciarze sposób, mają także swój osobny slang, rozumiany jedynie przez nich. Przez to są oni bardzo widoczni na stokach, z reguły w bardzo pozytywnym znaczeniu, no i rzecz jasna świetnie się bawią zarówno w czasie jazdy, jak i poza nią. Tak więc jeżeli ktoś będzie chciał dołączyć do ich grona, lub przynajmniej rozpocząć przygodę z deską i nauczyć się na niej jeździć, to rozpocząć powinien od załatwienia potrzebnego sprzętu.

Snowboard

Autor: CROPP
Źródło: CROPP

Na sam początek najlepiej jest sprzęt snowboardowy po prostu pożyczyć, w szczególności dotyczy to butów oraz desek (więcej informacji). Wiąże się to z tym, że będzie można spróbować jazdy na paru różnych deskach, mających różną charakterystykę, i przez to zobaczyć jak się na nich jeździ. Dopiero jeśli ktoś rzeczywiście zechce jeździć dalej i wie, co mu jest potrzebne, to warto pomyśleć o zakupie takiego sprzętu.

Obok deski pomyśleć trzeba o odpowiednich butach, w których będzie się jeździć, ważne jest także wyposażenie ochronne oraz ubranie. Z pewnością bardzo zalecane nawet dla dopiero co zaczynających adeptów tego sportu są spodnie snowboardowe (czytaj tutaj), szczególnie w początkowym okresie nauki mogą się bardzo przydać ich cechy, to znaczy komfort termiczny i nieprzemakalność. Należy również pomyśleć o górnej części, tu z kolei świetnie będą się sprawdzać kurtki snowboardowe (więcej na ten temat), oferowane w bardzo dużej liczbie wzorów i kolorów. Warto również od razu kupić odpowiedni kask, zwłaszcza jeśli chce się uprawiać tak modny ostatnio freestyle.

Comments are closed.