Jak tanio zwiedzać świat?

Podróżujemy coraz chętniej i dalej, głównie ze względu na tanie bilety lotnicze. Wystarczy niewielka kwota, odrobina sprytu i atrakcyjna promocja tanich linii lotniczych, by kilka godzin polecieć na drugi koniec Europy. W dzisiejszych czasach jest to nie tylko wykonalne, ale całkiem proste. Jeśli nauczymy się kilku najważniejszych kwestii, w różne zakątki świata polecimy za małe pieniądze.

Startujący samolot

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze: spostrzegawczość

Jeśli nie chcemy, aby umknęła nam jakaś wiadomość o tanich biletach, codziennie rano sprawdźmy najświeższe propozycje. Dobrze też zapisać się do newslettera interesującej nas linii lotniczej. Wystarczy poświęcić kwadrans dziennie na spenetrowanie kilku stron www, aby powiększyć szanse na tanie latanie w interesującym nas kierunku i dobrej cenie.

Po drugie: zmniejsz swój bagaż

Możemy dużo zaoszczędzić na kosztach wyprawy, jeśli zmniejszymy swój ekwipunek. Gdy wybieramy się w niedługą podróż, nie potrzebujemy brać ze sobą tak wielu rzeczy i może wystarczyć nam tylko bagaż podręczny.

Jeżeli niniejszy materiał jest według Ciebie ekscytujący, sprawdź źródło (http://www.naturalhotel.pl/nasze-pokoje) a odnajdziesz tam podobne informacje. One również na pewno okażą się dla Ciebie interesujące.

Na początku, loty wyłącznie z bagażem podręcznym mogą wydawać się niemożliwe, jednak to tylko pozory. Przeważnie dopuszczalny limit wagowy bagażu podręcznego, to dziesięć kilogramów.

Lądujący samolot

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Ubrania i akcesoria które składają się na tę wagę, mogą całkowicie wystarczyć na niejedną podróż, zwłaszcza po Europie. Pamiętajmy, że niektóre rzeczy, np. ubrania i kosmetyki, są w wielu krajach dużo tańsze, niż w Polsce, z tego względu nie warto płacić dodatkowych sum za ciężki ekwipunek. Dzięki zmniejszeniu wagi bagażu już na wstępie minimalizujemy koszty wyjazdu i czas, ponieważ na lotnisku nie będziemy musieli czekać na nadanie bagażu, co jest istotne zwłaszcza przy krótkim czasie przesiadkowym.

Po trzecie: elastyczność

Chcąc kupić tanie bilety lotnicze, to my musimy dopasować się do terminu, w którym obowiązuje promocja, a nie na odwrót. Jeżeli odnajdziemy bardzo atrakcyjne oferty, pamiętajmy, że czasu na decyzję jest naprawdę niewiele, gdyż ten sam bilet może równocześnie kupić ktoś w Australii, Japonii lub Brazylii. Tanie loty, szczególnie w Polsce, rozchodzą się jak świeże bułeczki. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na zakup biletu w dobrej cenie, szukajmy lotów na dni w środku tygodnia, przeloty w niskich cenach pojawiają się na loty we wtorki, środy i czwartki. Unikajmy wypraw w weekendy, bo w tym okresie lata najwięcej ludzi i cena często jest wyższa.

Comments are closed.