Jak troszczyć się o zdrowie ukochanego zwierzaka?

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od dawnych czasów. Kiedy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać lepszą zdolnością myślenia, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i skór. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które w następnych tysiącleciach bardzo długo i stopniowo zmieniały się w trochę inny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako przyszywani członkowie plemion, a także bardzo czujne i przydatne narzędzia: do tropienia, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.

Dzisiaj niektórzy nie potrafią wyobrazić sobie istnienia bez zwierzaków. Psy są członkami wielu rodzin, wielu wdowom czy mężczyznom dotrzymuje towarzystwa jakiś rozpieszczony kot. Dbamy o takie zwierzęta jak o najbliższych przyjaciół, a właściwie zadbane zwierzaki odwdzięczają się taką samą przyjaźnią, przede wszystkim w przypadku psów.

Szczeniak, pudel francuski

Autor: edgar0587
Źródło: http://www.sxc.hu

Aby jednak taki kundel do końca życia był nieustającym i szczęśliwym towarzyszem, bądź to samotnika, bądź też licznej rodziny, powinien być właściwie zadbany.

Zainteresował Cię ten post? To doskonale, ponieważ oryginalny wpis zawiera podobne informacje do omawianych.

Pomagają w tym odpowiednio dobrane do najróżniejszych ras i wieków pokarmy – w przeciwieństwie do popularnej opinii niezwykle szczegółowo badane, testowane i sprawdzane pod najróżniejszymi względami, również przez wieloletnich, wymagających hodowców psów. Sucha karma dla psa jest nieodzowna do jego właściwego wzrostu. Karmy suche dla psów Animonda i inne są skomponowane tak, by dać właściwą ilość potrzebnych witamin i minerałów każdej rasie. Karmy dla psów Pronature, Josera, Pedigree Pall i pozostałych twórców oferuje każdy poważny internetowy sklep zoologiczny (sprawdź asortyment sklepu zwierzakowo).

Jest całe mnóstwo bardzo renomowanych producentów takich pokarmów, którzy szczycą się wysoko wykwalifikowaną drużyną psich dietetyków, chemików i bardzo szczegółowo sprawdzanymi źródłami miąs, z jakich wykonywana jest tego typu karma. Niektóre marki proponują także karmy przystosowane do aktywności i stanu zdrowia psa – na przykład w zależności od faktu, czy był wykastrowany, czy może nie – ofertę taką mają producenci Royal Canine oraz Ziwipeak Karmy dla psów są, w przeciwieństwie do tego, co się uważa, niezwykle ważnym elementem wychowania i zdrowia naszych wychowanków. Choć w rzeczy samej nigdy nie powinno się zapominać o odpowiedniej porcji ruchu, szczepionkach, kontakcie z innymi psiakami i odpowiedniej porcji miłości.

Comments are closed.