Jak wyjątkowo spędzić wakacje w Sri Lance?

Zdarza się czasem tak, iż nudzi się zwiedzanie Polski. Warto więc podmienić wędrowniczy klimat i pojechać na przykład na egzotyczne wczasy. Tylko w jakie miejsce polecieć, żeby spędzić wspaniale czas, odprężyć się i zwiedzić parę rewelacyjnych miejsc? Wczasy w Sri Lance zapewne zapewnią wszystkie te interesujące atrakcje wolnego czasu. Z pewnością warto się zobaczyć Sri Lankę ze względu jej osobliwy charakter. Sri Lanka jest przecież wspaniałym punktem w Indiach. Wydaje się być jak bez żadnych problemów, radosna, z wielkimi planami w przyszłości.

egzotyka

Źródło: http://www.eccotravel.eu
Będąc na Sri Lance warto zobaczyć wiele interesujących i historycznych miejsc, które mają spore poważanie nie tylko lokalnie, ale również przykładowo dla społeczności buddyjskiej. Bardzo istotnym punktem jest jedna z najważniejszych budowli buddyjskich, nazywana jest mianem Świątynia Zęba Buddy. Z krajobrazów najbardziej oczarowują bezkresne I malownicze przestrzenie zapełnione herbacianymi drzewkami. Egzotyczne wczasy są oderwaniem od rzeczywistości.

Do szczególnych atrakcji można dopisać płaskowyż Sigirija, który położony jest 200 metrów nad resztę krainy, a na samym płaskowyżu można zwiedzić pozostałości zamku, który pomimo wszystko ciągle urzeka pięknem oraz rozmachem.

Czy wiesz, że więcej znajdziesz w linku (https://warsaw.nobuhotels.com/pl/rooms-suites/)? To naturalnie podobna tematyka, więc z pewnością też żywo Cię zaabsorbuje!

Następnym niezwykle ważnym do zobaczenia miejscem jest Dambula. Da się w niej zobaczyć cudowny kompleks buddyjskich świątyń. Konieczna do zobaczenia jest też Anuradhapura, czyli najistotniejsze miasto w Sri Lance. W tej miejscowości Jest dość dużo ciekawych miejsc, między innymi niezwykle wysoka stupa

idź na stronę

Autor: Bady Qb
Źródło: http://www.flickr.com

i najbardziej stare drzewo na całym świecie.

Sri Lanka to także wspaniałe miejsce pod względem zwierząt. Tam małpy żyją tuż obok człowieka, a przez okno samochodu można ujrzeć indyjskie słonie albo warany w ich całkowicie naturalnym środowisku. Jest to spowodowane tym, iż mieszkańcy na Sri Lance nie wtrącają się za bardziej w przyrodę. Przyroda jest więc wszędzie w Sri Lance, nawet na obszarze kompleksu hotelowego można ujrzeć jakiś niecodzienny gatunek rośliny oraz zwierzęcia. Turystycznie powinno się jednak dostosować do zwyczajów obowiązujących na Sri Lance. Nie jest to jeszcze turystyczna mekka, a miejsce, która w dalszym ciągu pozostaje autentyczna. I aby tak zostało i się nie zmieniło.

Comments are closed.