Jaką miejscowość wytypować na wypoczynek nad polski morzem?

Należy mieć świadomość co do tego, że do wakacji zostało naprawdę trochę czasu, jednak już w tej chwili wiele osób chce planować, gdzie je spędzić. Pomimo wszystko niezwykle chętnie wybieraną destynacją turystyczną na terenie Polski jest wybrzeże Bałtyku, łącznie z Mierzeją Wiślaną.

Decydując się na polskie morze duża grupa turystów stawia na spore ośrodki turystyczne. Nie brak tak naprawdę osób, które wolą mniejsze miejscowości, w których nie ma tak naprawdęwielu turystów, jest tylko cisza i spokój. Jedną z takich opcji jest znajdujący się na styku Żuław Wiślanych i Mierzei Wiślanej Jantar. Skąd tak zaskakująca nazwa tego właśnie terenu? Otóż miejscowość położona jest na dawnym szlaku bursztynowym, w języku litewskim bursztyn nazywany jest konkretnie jantarem. Jantar jest miejscem o bardzo długiej historii, pierwsze wzmianki pisemne pochodzą z wieku XV.

Ciekawe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnorodnych serwisach, ale znacząca witryna jest tylko jedyna! Zweryfikuj

Ostatnio miejscowość ta jest nieprawdopodobnie chętnie zwiedzana przez turystów z terenu całego kraju. Liczy oczywiście tysiąc stałych mieszkańców, pomimo to jest odpowiednio przygotowana na przyjęcie turystów, na których czekają kwatery Jantar. Oferowane kwatery Jantar to nie jedyna możliwość wykorzystania z noclegów. Baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana. Pełną ofertę przejrzysz na stronie .

Plaża nad Bałtykiem

Autor: mmlolek
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomniano, Jantar jest miejscowością niezwykle małą. Kiedy kończy się sezon życie tak naprawdę zamiera. Jednak latem jest tu sporo życia. Na turystów czekają nie tylko bogata baza noclegowa, ale także liczne punkty gastronomiczne, chronione kąpielisko morskie, szkółka jeździecka. W czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych turyści mogą także skorzystać z krytej pływalni. Trzeba odpoczywać nie tylko na ciekawej, pokrytej złotym piaskiem plaży.

Z pewnością pod tym hiperłączem dane tam zawarte bardzo Cię zaciekawią i dowiesz się dużo świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tu.

Jantar otaczają wspaniałe lasy liściasto-iglaste, wczesną jesienią to raj dla grzybiarzy. Na turystów czeka także kursująca przede wszystkim do Malborka kolejka wąskotorowa. W sezonie cieszy się niezwykle dużąpotężną popularnością. Trasa kolejki prowadzi przez atrakcyjne pod względem krajobrazowym okolice, a do tego zatrzymuje się nie tylko w Malborku (okazja do zwiedzenia zamku krzyżackiego), ale także w Nowym Dworze Gdańskim. W Jantarze nie da się wynudzić, gdyż zawsze można się gdzieś wybrać.

Comments are closed.