Jakie atrakcje czekają na turystów nad Morzem Bałtyckim?

Wybrzeże Bałtyku od wielu lat przyciąga naprawdę dużą liczbę turystów. Zdecydowana większość z nich pragnie odpoczywać w najpopularniejszych miejscowościach wypoczynkowych. Ci, którzy szukają terenów znacznie bardziej spokojnych są w stanie odwiedzić wioskę Jantar, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Jantar posiada nie cały tysiąc osób, jest więc raczej wsią, jednak nieprawdopodobnie wspaniale przygotowaną na to by móc przyjąć turystów. Noclegi Jantar wyszukamy tak naprawdęw ośrodkach wypoczynkowych i domach które zwykle są zwiedzane przez turystów. Noclegi Jantar to bogata oferta tak naprawdę całorocznych pokoi gościnnych.

Spodobały Ci się dane zaprezentowane w tym artykule? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła (https://www.coraltravel.pl/Hiszpania/Costa%20Brava/hotel/GRAN_GARBI/2864/40-1965-24FF.html) możesz przenieść się do bardziej szczegółowych danych, które ukryte są w linku poniżej.

Bogatą ofertę znajdziesz pod linkiem . Jakie atrakcje turystyczne czekają na gości, którzy zdecydują się na odpoczynek w Jantarze? Historia wsi sięga XV wieku. Nie ma tutaj konkretnych zabytków, ale w nawiązaniu do nazwy wsi (jantar, to inaczej bursztyn) zdecydowano się na otwarcie Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum liczy sobie już dwanaście lat. Turyści, którzy nastawieni są odwiedzić mogą poznać historię wsi, ale oczywiście zobaczyć modną kolekcję bursztynów. Wieś stara się wykorzystywać swoje położenie na byłym szlaku bursztynowym do swojej promocji. Stąd każdego roku organizuje się tu Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu.

Statki na morzu

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com
Muzeum Bursztynnictwa to nie jedyna atrakcja w Jantarze. Zdecydowana spora część turystów przybywa tu ze względu na wspaniałą plażę. Na tych, którzy będą chcieli spędzić czas nie tylko na plaży są w stanie wybrać się do szkółki jeździeckiej lub Indiańskiej Wioski. W roli przewodnika właśnie po tym terenie będzie mógł występować pisarz Leszek Michalik. Wioskę można zwiedzać w okresie letnim w godzinach od 10.00 do 18.00. Pasjonaci entomologii z pewnością niezwykle chętnie zwiedzą park owadów. Wspaniałe miejsca znaleźć można także w innych miejscowościach. Na uwagę z pewnością zasługuje położony w oddalonych o kilka kilometrów Stegnach zabytkowy kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa z XVII wieku. Dość ciekawym obiektem świątynnym jest XVI-wieczny dzwon. W oddalonych o piętnaście kilometrów Kątach Rybackich utworzony rezerwat kormoranów. Działa tutaj również Muzeum Zalewu Wiślanego.

Comments are closed.