Jakie miejsca warto odwiedzić na Wschodzie?

Duża część mieszkańców naszego kraju na wakacje wyjeżdża w zachodnie bądź południowe obszary Europy. Trudno zrozumieć, czemu taką znikomą popularnością odznaczają się takie kraje jak Rosja. Kraje na wschodzie oferują masę wyjątkowych atrakcji.

Najłatwiej udać się na Ukrainę[wizy – (wizy wietnam)/B]. Obowiązkowym punktem dla każdego Polaka jest zjawiskowy Lwów, sławne miasto, które kiedyś należało do Polski i było jednym z większych centrów życia kulturalnego. Przed rozpoczęciem Euro w minionym roku Lwów został skrupulatnie wyremontowany, zatem dzisiaj prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Następnym miejscem, które warto zwiedzić, jest stolica państwa – Kijów. To okazała metropolia, położona nad wielkim Dnieprem. W Kijowie najładniejszą atrakcją jest reprezentacyjny deptak, który ciągnie się do Majdanu Niezależności, placu, na którym w 2004 trwały potężne demonstracje mieszkańców Ukrainy.

wycieczka do Moskwy
Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com

W Rosji obowiązkowe do zobaczenia są dwa miasta – stolica oraz Petersburg. Za mało tu miejsca, by dokładnie wymienić wszelkie możliwe do podziwiania miejsca w tych metropoliach, dlatego nakłaniamy do sięgnięcia po przewodnik, w którym są one szczegółowo opisane.To, o czym nie wolno zapominać, gdy organizujesz wycieczkę do Rosji, to naturalnie wizy do Rosji . Musisz je otrzymać na długo przed startem. Wszelkie potrzebne informacje są na stronach internetowych rosyjskich konsulatów i krajowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wizy na Białoruś też są konieczne i uzyskać je jest trudniej, bo kraj ten odznacza się niedemokratycznym ustrojem (szczegóły na ten temat: ). Optymistyczną wiadomością jest to, że udając się na Ukrainę nie trzeba załatwiać żadnych formalności – konieczny jest tylko paszport z aktualną datą ważności.

Oferty wycieczek do Królewca najprościej jest znaleźć w gdańskich biurach podróży. Aktualną ofertę takich firm znajdziesz, kiedy do wyszukiwarki internetowej wstawisz frazę „biuro podróży Gdańsk”.

Comments are closed.