Jakie miejsca warto odwiedzić na Wschodzie?

Duża część mieszkańców naszego kraju na wakacje wyjeżdża w zachodnie bądź południowe obszary Europy. Trudno zrozumieć, czemu taką znikomą popularnością odznaczają się takie kraje jak Rosja. Kraje na wschodzie oferują masę wyjątkowych atrakcji.

Najłatwiej udać się na Ukrainę. Obowiązkowym punktem dla każdego Polaka jest zjawiskowy Lwów, sławne miasto, które kiedyś należało do Polski i było jednym z większych centrów życia kulturalnego.

Sprawdź więcej porad tutaj – pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się – one dotyczą pokrewnej problematyki, zatem również Cię zabsorbują.

Przed rozpoczęciem Euro w minionym roku Lwów został skrupulatnie wyremontowany, zatem dzisiaj prezentuje się naprawdę rewelacyjnie. Następnym miejscem, które warto zwiedzić, jest stolica państwa – Kijów. To okazała metropolia, położona nad wielkim Dnieprem. W Kijowie najładniejszą atrakcją jest reprezentacyjny deptak, który ciągnie się do Majdanu Niezależności, placu, na którym w 2004 trwały potężne demonstracje mieszkańców Ukrainy.

wycieczka do Moskwy

Autor: Ana Paula Hirama
Źródło: http://www.flickr.com

W Rosji obowiązkowe do zobaczenia są dwa miasta – stolica oraz Petersburg. Za mało tu miejsca, by dokładnie wymienić wszelkie możliwe do podziwiania miejsca w tych metropoliach, dlatego nakłaniamy do sięgnięcia po przewodnik, w którym są one szczegółowo opisane.To, o czym nie wolno zapominać, gdy organizujesz wycieczkę do Rosji, to naturalnie wizy do Rosji . Musisz je otrzymać na długo przed startem.więcej wskazówek tutaj alimenty adwokat warszawaWszelkie potrzebne informacje są na stronach internetowych rosyjskich konsulatów i krajowego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wizy na Białoruś też są konieczne i uzyskać je jest trudniej, bo kraj ten odznacza się niedemokratycznym ustrojem (szczegóły na ten temat: ). Optymistyczną wiadomością jest to, że udając się na Ukrainę nie trzeba załatwiać żadnych formalności – konieczny jest tylko paszport z aktualną datą ważności.

Oferty wycieczek do Królewca najprościej jest znaleźć w gdańskich biurach podróży. Aktualną ofertę takich firm znajdziesz, kiedy do wyszukiwarki internetowej wstawisz frazę „biuro podróży Gdańsk”.

Comments are closed.