Jakie akcesoria zabrać na obóz przetrwania?

Nasze dzieci co raz częściej próbują swoich sił na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Warto zadbać o to, aby wszystkie dzieci znalazły się na takim wyjeździe pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Obozy tego typu umiejscawia się najczęściej w terenach sprzyjających różnym grom taktycznym. Zwykle są to wycieczki w tereny górskie lub na mazury. Obozy takie mają też różny poziom trudności, który jest dobrany do wieku dzieci.

Mapa i kompas
Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak biorąc pod uwagę wojskowy sznyt wycieczki, należy pamiętać, że musimy się jednak w tym przypadku liczyć z wysiłkiem fizycznym i wieloma stresującymi sytuacjami. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, możemy się spodziewać już większego wysiłku, czegoś na wzór działań wojskowych.

Obozy tego typu jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla dzieciaków, które w szczególności interesują się militariami, czy też wojskowością. Na tego typu wyjazdach będziemy mieć możliwość uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub [wyjazd na narty] z pistoletów do paint balla. Być może uda nam się także pojeździć na quadach albo rzucać granatami, oczywiście bezpiecznymi granatami hukowymi.

Oprócz tego na tego typu obozach mamy do zrealizowania jakiś scenariusz, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Zawsze trzeba się do czegoś takiego dobrze przygotować. Potrzebny jest profesjonalny sprzęt. Jadąc na obóz przetrwania zabierzmy ze sobą przystosowane obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszystkie dodatki takie jak zapałki, kompas czy nóż mogą też być potrzebne. Można przed wyjazdem podpytać organizatorów, jakiego typu asortyment jest niezbędny. Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy zwykły nóż harcerski. Warto też pomyśleć o odzieży termoaktywnej. Istnieje wiele sklepów typu militaria, gdzie zakupimy bez problemu masę rzeczy przydatnych na taką wycieczkę.

Comments are closed.