Jakiego rodzaju rozrywki i atrakcje może zaoferować swoim gościom Szczecin, noclegowa baza tego miasta.

Jednym z największych a równocześnie najpopularniejszych miast nad Morze Bałtyckie jest Szczecin. Położony on jest w północno zachodnim krańcu Polski, przy ujściu Odry do morza. Jego położenie sprawiło, że jest on obecnie bardzo ważnym punktem na handlowej mapie tego regionu Europy, w dawnych czasach przebiegały przez to miasto liczne kupieckie szlaki.

miasto Szczecin
Autor: Lovepro
Źródło: http://www.flickr.com
Szczecin do dnia dzisiejszego jest ważnym miejscem także we współczesnym handlu, dlatego też ma mocno rozwiniętą infrastrukturę, w szczególności morską. Jako miasto o kilkusetletniej przeszłości może całkiem dużo zaoferować zarówno mieszkańcom, jak i przybywającym tam gościom. A gości tych są duże ilości, nie tylko w czasie lata, lecz również w pozostałych częściach roku, gdyż Szczecin ma całkiem sporo do zaproponowania w różnych wymiarach. Rzecz jasna bardzo dużą atrakcją jest wspaniałe morze, plaże w Szczecinie są znane w całej Polsce ze swojej urody. Lecz oprócz tego turystów kuszą zabytkowe budowle z dawnych lat, wspaniała kuchnia i wiele letnich atrakcji. Dodatkowo nasze propozycje są na doskonałym poziomie
Niewątpliwie do największych atrakcji Szczecina zaliczyć można zabytkową, wielowiekową architekturę, lecz również ogromną ilość parków i lasów. Miasto to zostało rozplanowane na kształt gwiazdy, co przywodzi na myśl stolicę Francji. Bardzo cenione pośród odwiedzających Szczecin gości będą Zamek Książąt Pomorskich oraz Bazylika Świętego Jakuba. Natomiast jeżeli chodzi o atrakcje przyrodnicze, to z kolei tutaj warte obejrzenia będzie Morskie Muzeum, Jezioro Szmaragdowe oraz Puszcza Bukowa.

Szczecin, miasto
Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
Mając na uwadze liczbę turystów Szczecin jest świetnie przygotowany pod względem noclegów. Wolne pokoje oferują niezliczone pensjonaty oraz hotele, miejsc do spania można też szukać w kwaterach prywatnych, a coraz większą popularnością cieszą się ostatnio apartamenty w Szczecinie (link do strony). Noclegi w tym mieście posiadają zróżnicowane ceny, więc każdy bez problemów coś odpowiedniego dla siebie będzie mógł znaleźć, istotne jest tylko, aby w popularniejszych okresach roku odpowiednio wcześnie o nich pomyśleć.

Comments are closed.