Jakiego typu gry planszowe wybrać

W obecnych czasach wielka popularnością cieszą się gry komputerowe i gry, w które wolno grać na konsoli. Jednakże ciągle można spotkać takie jednostki, które lubią grać w gry planszowe albo karciane.

jezioro

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
image - muzyka

Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com
Wartością tych gier będzie fakt, że potrafią łączyć przy jednym stole całe familii, a w tym rodziców i pociech. Świetnie sprawdzają się w okresie, jak brak prądu albo doszło do awarii komputera czy telewizora. Dlatego zabawka arka noego dumel w wielu domach obok płyt z grami komputerowymi można znaleźć również gry planszowe i przeróżne karty. Natomiast pośród typów gier planszowych można wymienić gry rodzaju monopol oraz gry przeznaczone bardziej dla dzieci albo przenoszące jednostki uczestniczące w rozgrywce w świat starożytny lub świat magii czy świat potyczek militarnych.

jeziora
Jedną z takich gier planszowych przenoszących uczestników w świat magii będzie gra talisman magia i miecz. Wchodząc w takie grę uczestnicy rozpoczynają poszukiwać skarbu wcielając się w różnych bohaterów i zbierając talizmany. Muszą jednocześnie mierzyć się z różnymi przeciwnościami przechodząc poprzez krainę smoków. Ze względu na to, że talisman magia i miecz jest grą niezwykle skomplikowaną i wielopłaszczyznową mogą w niej uczestniczyć nie tylko pociech, lecz też osoby dorosłe, które dzięki czemu będą mogły spędzać czas z najmłodszymi członkami rodziny.
Natomiast grą przeznaczoną dla ludzi chcących zajmować się konstrukcja różnych obiektów jest carcassonne gra. W czasie takiej gry wykorzystywane są żetony, przy pomocy których wolno układać rozmaite obiekty i starać się o ich zwiększenie. W taki sposób carcassonne gra jest grą typowo familijną, w której potrafi uczestniczyć cała rodzina bez obaw o to, że pociech uczestnicząc w takiej grze zaczną zadawać jakieś niewygodne pytania.
Wiele osób uwielbia także uczestniczyć w grach karcianych. Jedną z tych gier będzie bang gra utrzymana w klimacie Dzikiego Zachodu.

W czasie tej gry każdy potrafi wcielić się w szeryfa starającego się o zachowanie spokoju w miasteczku. Dzięki uczestnictwie w bang gra można zajmować się nie tylko zwykłą grą w karty, lecz też wciągać się w rywalizację na polu ścigania niebezpiecznych bandytów.

Comments are closed.