Jazda konna – fantastyczne hobby

Jazda na koniach niegdyś będąca sportem wybranych lub traktowana użytkowo, dziś dostępna dla każdego, przeżywa swój rozkwit w kategoriach rekreacyjnej, a także leczniczej. Żyjąc w pośpiechu i tłoku, zapomina się jak ważny dla człowieka jest kontakt z naturą. Jazda konna jest nie tylko fantastycznym sportem poprawiającym kondycję i rozwijającym mięśnie, ale też jest metodą na relaks i oderwanie od szarej codzienności.

koń

Źródło: morguefile.com

Obcowanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne.sprawdź ofertę – zaufane usługi wizyty Świętego Mikołaja w domu -Kształci, uwrażliwia, ma potęgę przełamywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia w odrobinę zmienionej formie niż współcześnie, funkcjonuje od czasów starożytnych. Od ponad połowy stulecia cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym dziwnego, przebywanie z koniem ma w sobie odrobinę magii. Żadna inna postać rehabilitacji nie oddziałuje tak całościowo jak hipoterapia. Praca pacjenta, opiekuna i zwierzęcia zawsze jest indywidualna, mimo że posiada szerokie spektrum możliwości, działając psychoruchowo, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią ścigania na Służewcu, w pewien sposób zobowiązuje do podtrzymania tradycji i skorzystania z oferowanych zajęć. Dalej grono młodych osób od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje umiejętności jazdy konnej i zdecydowanie należy podkreślić, że jest to sport na całe życie. Dla starszych także, ponieważ na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie dużo wybaczają.

W zimie, nie tylko dla wytrawnych jeźdźców pojawiają się w stadninach przyjemne propozycje. Przez większość stadnin organizowany jest na przykład kulig, cieszący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie zimowego weekendu poza stolicą. Pomyśleć powinno się mimo wszystko o tym, że na kulig w zimie trzeba się odpowiednio ubrać, a potem już tylko zezwolić sobie na doświadczanie szczęścia w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, prędkość, padający biały śnieg… taka atmosfera sprzyja odcięciu się od codzienności.

Niezależnie od tego z jakiego powodu wybieramy się do stadniny konnej, każdy odnajdzie tam coś interesującego, co spowoduje że jego życie będzie choć troszkę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze przywita każdego szeroko otwartymi drzwiami.

Comments are closed.