Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować?

Do zaczęcia ferii zostało parę dni. To na pewno zbyt mało, żeby odpowiednio przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można uczynić, aby nie powrócić z wypadu w góry w gipsie? O czym należy pamiętać, jak też jak ćwiczyć, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na stok?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe wakacje tuż, tuż. Sporo osób wybierze się w góry, aby pojeździć na nartach. Część wyselekcjonuje polskie zbocza, inni pojadą za granicę. I jedni, oraz drudzy powinni jednakże pamiętać, że zanim zaczną szusowanie po stokach, potrzeba się do tego dobrze przygotować.

Do początku wakacji zostało ledwo 10 dni. To z pewnością za mało, żeby dobrze się przygotować do zimowego wariactwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok czy co najmniej ostatnie miesiące, to ma spory kłopot. Przed nartami doskonały będzie także basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak dalsze ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed wyjazdem począć regularnie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze musimy pamiętać, wyruszając na narty?
Kask. To podstawa. Może nam się zdawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o jakie nie trudno, zabezpiecza naszą głowę, tłumi przy upadkach. Przy większych szybkościach, które rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg z całą pewnością nie należy do rozkoszy.

Ubezpieczenie dla narciarzy. Szczególnie istotne, gdy wyruszamy za granicę. Jeśli coś nam się stanie na stoku, trzeba będzie zapłacić za akcję ratowniczą czy pobyt w szpitalu ze swojej kieszeni. Koszta idą często w tysiące euro. A jeśliby konieczne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak ogromne są koszta. Jeśli wyjazd aranżuje biuro turystyczne, zazwyczaj ubezpieczenie wliczone jest w koszty. Jeśli jedziemy sami, musimy o to zatroszczyć się osobiście. Więcej na .

Serwisowanie ekwipunku. Konieczne należy sprawdzić a także odpowiednio do wzrostu i wagi ustawić wiązadła. Korzystniej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku. Wtedy kolejka jest zwykle długa, ludzie się denerwują, natomiast serwismen czyni to szybko, niekiedy niezbyt skrupulatnie. Już teraz napisz w przeglądarkę frazę: buty snowboardowe , nitro snowboard bądź wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka jest to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać wszystkie partie mięśni.wejdź na stronę rowy nad morzem rowy nad morzemMożemy przykładowo przez kilkanaście minut potruchtać, a potem się porozciągać.

Comments are closed.