Jeśli poszukujesz spokojnego miejsca na wakacje, przyjedź w Beskidy

Ofert agroturystyki pojawiło się w ostatnim czasie coraz sporzej. Częstokroć gospodarstwa oferujące tenże wypoczynek letni czy zimowy prowadzą równocześnie gospodarstwo ekologiczne. Taką właśnie opcję wybrałam niegdyś z moim mężem.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Od szesnastu już latek mamy przy naszej eko farmie pensjonat. Położony jest on w pięknie umiejscowionej małej wiosce w Beskidzie Małym. W związku z tym mamy do zaoferować Państwu wypoczynek nie byle jaki, ponieważ jest to wypoczynek (sprawdź ofertę) w górach. Co to oznacza? To, iż oprócz świeżuteńkich, bio warzyw jak też owoców o letniej porze, będą mogli Państwo radować się ożywczym, krystalicznie czystym powietrzem. Wypoczynek – sprawdź więcej – w górach (interesujący wpis) może też wiązać się z połowem pstrągów w zimnym potoku czy też z górskimi wyprawami. Są tutaj w Beskidzie bardzo dobrze oznaczone szlaki o przeróżnych poziomach trudności.

Każdy włóczykij może wybrać trasę wedle własnych możliwości i kondycji. Zimą wypoczynek w górach to rzecz jasna białe szaleństwo na ośnieżonych stokach. Można postawić na narty, snowboard, dzieciaczki często decydują się na saneczki. Możemy także zorganizować kulig oraz biesiady przy ogniu, a latem rower – rowerowe trasy w Górach Izerskich.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Po śnieżnych szaleństwach w surowy, zimowy dzionek miło wygrzać się w saunie wodnej lub suchej jak kto lubi. Jest możliwość także korzystać z solarium, jaskini z soli albo pływalni w naszym centrum odnowy biologicznej. Zwierzątka których hodowlą zajmujemy się w naszym gospodarstwie to: trzy kózki, piętnaście kur do tego kogutek. Mąż mój z zmiłowania jest hodowcą pszczółek, w związku z tym za siedliskiem jest ustawionych pięć ulów. Możemy zatem zaproponować Państwu świeżuteńkie wiejskie artykuły z naszego ekologicznego gospodarstwa: kozi ser, miodek ze swej pasieki, jaja – sprawdź noclegi w Karkonoszach. Moją specjalizacją jeżeli idzie o słodkości są biszkopty upieczone z jajek od kur z naszej hodowli ma się rozumieć.

Nasi goście ( zawżdy częstowani są tortem śmietankowym. Z miejscowych dań możemy Państwu zaproponować tzw. prażonki, jadło drwala tudzież madziarskie danie niezmiernie często tutaj przyrządzane – Bogracz. Prażonki są przyrządzane w specjalnym żeliwnym kociołku wiszącym nad ogniskiem (fakultatywnie w piecu) z ziemniaczków, liści kapusty i mięsa. Do tego zioła, takie jak majeranek, kminek itp.. Jadło drwala natomiast to inaczej placki ziemniaczane po Węgiersku. Są to placki z ziemniaków polane gulaszem mięsnym, pieczarkami, papryką, obsypane po wierzchu tartym oscypkiem. Bogracz natomiast jest rodzajem zupy gulaszowej. Zapraszamy do nas na wypoczynek w górach!

Comments are closed.