Jeśli w czasie wakacji i luźnych dni, od leżenia na plaży i pływania w ciepłym morzu wolisz ekstremalne wyprawy i aktywne spędzanie czasu – zorganizuj kilkudniową wycieczkę rowerową

Kiedy przychodzi okres letni, zrobi się cieplej, każdy już myśli o upragnionym urlopie. Zaczynamy rozmyślać i czynić zamiary na wyjazdowe wypady, podróże. Poszukujemy idei, gdzie najpożyteczniej spędzić dni z bliskimi, żeby zaznać chwili wygody.

Nie każda familia, czy samodzielny turysta kochają tropikalne plażowiska, lenistwo na plaży, czy leżenie w domu przed telewizorem. Egzystują pośród Nas miłośnicy letnich dyscyplin sportowych, jacy miast wyjazdu na wypoczynkowy urlop, preferują dynamiczną formę wypoczynku, w formie wycieczki wędrownej czy roweru. Należy się przed takim przedsięwzięciem odpowiednio przyszykować.

kliknij link

Autor: MoBikeFed
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli panujemy parodniową, konkretną wyprawę rowerami, warto zdecydować na górzyste tereny, z uwagi na wspaniałe widoki i możliwość bywania na placu natury, jaka dobrze wpływa na ciało i wspomaga w ćwiczeniu fizycznym. Musimy być nade wszystko przygotowani na wszelkie warunki atmosferyczne, dlatego też należy zabrać ze sobą potrzebne rzeczy na wszelką pogodę i dodatki. Trzeba posiadać także na uwadze ochronę, zarówno swoje, jak i swojej rodziny. Konieczny będzie sportowy kask, a w wypadku uczestnictwa małoletnich osób – elementy pchronne na kolana i łokcie. Powinno się również, wybierając się w góry mieć specjalistyczny sprzęt rowerowy. Dobry rower powinien posiadać właściwą stabilność, polepszenia.

Podstawową kwestią bywają przerzutki – niezbędne w trakcie wjeżdżania na górę. Warto też mieć w zapasie wszelkiego typu drobiazgi, takie jak latarki turystyczne, dodatki rowerowe, jak sakwa podsiodłowa (zobacz tutaj), wyrzucane namioty, śpiwory, termosy itp.. W sytuacji braku koniecznych akcesoriów do tej wyprawy – szczególnie w czasie letnim, punkty sportu i specjalne są bogate w takiego typu towary.

Jeśli aranżujesz wyprawę w góry dla siebie i swojej familii – powinieneś zrealizować konkretne przygotowania, aby nie zaskoczyła żadna niechciana sytuacja .

Comments are closed.