Categories

Archive

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat posiadaliśmy uczulenie na języki naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. Bardzo źle kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od morza, aż po Tatry. Ale odkąd odzyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, mimo swojej niezwykłej urody, mocniej kojarzył nam się z cierpieniami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta obsesja na szczęście odchodzi w zapomnienie i obecnie wielu młodych ludzi chce poznać język naszych potężnych sąsiadów ze Wschodu.

Read more ›

Categories

Jak funkcjonują Polacy którzy wyjechali

Jeśli mieszkasz za granicą, wówczas zdecydowanie świetnie wiesz, jak to jest tęsknić za własnym krajem. Przyczyn, dla których emigrujemy z Polski do innych krajów, jest naprawdę sporo – zwykle jednakże zostawiamy w ojczyźnie swoich znajomych, za którymi następnie wielce tęsknimy. Kiedy emigrujesz za granicę dla przykładu z rodziną, wtedy nie jest aż tak źle – przecież masz przy sobie swoich ukochanych, co na pewno pozwala na łatwiejsze zniesienie rozłąki z innymi osobami.

Read more ›

Categories

Jaki dialekt obcy wybrać jako ten drugi?

Poznawajmy nowe języki, jeśli pragniemy stać się atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, dobrze płatnej pracy. Skończył się już czas, gdy dobrą pracę można było dostać ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć w miarę dobrą pracę, lecz jeśli marzymy o zajęciu wyjątkowym, powinniśmy poznawać taki język, jak hebrajski czy fiński.

Read more ›

Categories

Jakie rozwiązania wykorzystać, aby opanować włoski?

Nie od teraz wiadomo, że region Italii jest jednym z miejsc, do którego pragniemy się udać. Swoją wziętość Włochy zawdzięczają zwłaszcza gorącemu klimatowi, jak i pięknej i jednocześnie bogatej kulturze, która posiada niesłychanie długą tradycję. W związku z taką sytuacją działamy z naszej strony wszystkie wysiłki, aby potencjalnie jak najlepiej przygotowywać się do wypadu w te regiony.

Read more ›

Categories

Efektywna nauka języka angielskiego – sprawdź najbardziej skuteczne metody

Profesjonalna nauka angielskiego jest bezsprzecznie pożądana przez każdego, bez względu na wiek. Bardzo popularne od pewnego czasu są wyjazdy za granicę nie tyle w celach pracy, lecz właśnie mając na celu naukę języka na świetnym poziomie. Szczególnie rozchwytywane są wycieczki w miejsca, gdzie jest nieco cieplej. Język angielski na malcie jest niesamowicie często używany, natomiast nauka właśnie tam zapewni nam niebywałą radość. Możliwości, jakie są dziś do dyspozycji w zakresie uczenia się języka, zadowalają większość osób. Dużo osób poszukuje w tym temacie informacji w internecie, gdzie jest wiele wartościowych podpowiedzi.

Read more ›

Categories