Categories

Archive

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat posiadaliśmy alergię na języki naszych wschodnich sąsiadów. Nieprzyjemnie kojarzył nam się język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało go poznawać. Oczywiście, w poprzednim ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od morza, aż po Tatry. Ale od kiedy odzyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, mocniej kojarzył nam się z cierpieniami, jakich doznaliśmy od Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie mnóstwo młodych ludzi chce poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Categories

Jakie rozwiązania wykorzystać, aby opanować włoski?

Nie od dziś wiadomo, że region Italii jest jednym z miejsc, do jakiego pragniemy się udać. Swoją wziętość Włochy zawdzięczają przede wszystkim ciepłemu klimatowi, jak i pięknej i jednocześnie bogatej kulturze, jaka posiada bardzo długą tradycję. W związku z taką sytuacją czynimy z naszej strony każde wysiłki, aby możliwie jak najlepiej przygotowywać się do wyjazdu w te rejony.

Read more ›

Categories

Jaki dialekt obcy wybrać jako ten drugi?

Nauczmy się języków, jeśli pragniemy być kuszącymi kandydatami na rynku pracy. Tak się to dzieje teraz, że rzadko spotykane umiejętności to klucz do ciekawszej, lepiej płatnej pracy. Dobiegł końca czas, gdy dobrą pracę dostawało się ze znajomością języka angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć zajęcie wyjątkowe, powinniśmy uczyć się na przykład takiego języka, jak hebrajski czy fiński.

Read more ›

Categories

Jak funkcjonują Polacy którzy wyjechali

Jeśli mieszkasz za granicą, wówczas z pewnością świetnie wiesz, jak to jest tęsknić za własnym krajem. Przyczyn, dla których emigrujemy z Polski do obcych krajów, jest naprawdę dużo – zwykle jednakże zostawiamy w ojczyźnie swoich znajomych, za którymi później nader tęsknimy. Kiedy emigrujesz za granicę dla przykładu z rodziną, wtedy nie jest aż tak źle – przecież masz przy sobie swoich bliskich, co z pewnością pozwala na łatwiejsze zniesienie rozłąki z innymi osobami.

Read more ›

Categories

Efektywna nauka języka angielskiego – sprawdź najbardziej skuteczne metody

Profesjonalna nauka angielskiego jest bezsprzecznie pożądana przez każdego, bez względu na wiek. Bardzo popularne od pewnego czasu są wyjazdy za granicę nie tyle w celach pracy, lecz właśnie mając na celu naukę języka na świetnym poziomie. Szczególnie rozchwytywane są wycieczki w miejsca, gdzie jest nieco cieplej. Język angielski na malcie jest niesamowicie często używany, natomiast nauka właśnie tam zapewni nam niebywałą radość. Możliwości, jakie są dziś do dyspozycji w zakresie uczenia się języka, zadowalają większość osób. Dużo osób poszukuje w tym temacie informacji w internecie, gdzie jest wiele wartościowych podpowiedzi.

Read more ›

Categories