Categories

Archive

Obozy językowe prowadzone przez ekspertów są godne polecenia

Jeżeli chcemy się nauczyć języka obcego, w jak najkrótszym czasie i z jak wyższymi wynikami, lecz jednocześnie nie chcemy przebywać zbyt dużo godzin w zamkniętym pomieszczeniu przy ławce, to należy myśleć o tym, co mogą nam zaoferować obozy językowe. Mamy szansę pojechać do jakiejś miejscowości w naszym kraju, ale też mamy szansę zajechać do kraju, w którym porozumiewają się konkretnym językiem obcym.

Read more ›

Jakie rozwiązania wykorzystać, aby opanować włoski?

Nie od teraz wiadomo, że region Italii jest jednym z miejsc, do jakiego pragniemy się udać. Swoją wziętość Włochy zawdzięczają przede wszystkim ciepłemu klimatowi, jak i pięknej i zarazem dostatniej kulturze, jaka posiada bardzo długą tradycję. W związku z takim stanem spraw czynimy z naszej strony każde wysiłki, aby realnie jak najlepiej przygotować się do wyjazdu w te rejony.

Read more ›

Efektywna nauka języka angielskiego – sprawdź najbardziej skuteczne metody

Profesjonalna nauka angielszczyzny jest bezsprzecznie pożądana przez każdego, bez względu na wiek. Bardzo popularne od dłuższego czasu są wyjazdy za granicę nie tyle w celach zarobkowych, lecz właśnie mając na celu naukę języka na doskonałym poziomie. Wyjątkowo rozchwytywane są wyjazdy w miejsca, gdzie jest trochę cieplej. Język angielski na malcie jest nierzadko używany, natomiast nauka właśnie tam zapewni nam ogromną satysfakcję. Możliwości, jakie mamy dzisiaj do dyspozycji w zakresie uczenia się języka, zadowalają większość osób. Wiele osób szuka na ten temat informacji w sieci, gdzie nie brakuje wielu wartościowych podpowiedzi.

Read more ›

Jaki dialekt obcy wybrać jako ten drugi?

Uczmy się języków, jeśli pragniemy stać się kuszącymi kandydatami na rynku ofert pracy. Tak się to dzieje w obecnych czasach, że rzadkie kwalifikacje to klucz do ciekawej, dobrze płatnej pracy. Skończył się okres, gdy dobrą pracę można było otrzymać ze znajomością angielskiego. Ten język jest niezbędny, żeby w ogóle mieć jakąś pracę, lecz jeśli chcemy mieć wyjątkowe zajęcie, powinniśmy opanować taki język, jak hebrajski czy fiński.

Read more ›

Dlaczego powinniśmy się uczyć języka krajów ze wschodu? Dowiedz się dlaczego…

Przez mnóstwo lat cierpieliśmy uczulenie na języki naszych wschodnich sąsiadów. Bardzo źle zapisał się nam w pamięci język rosyjski, stąd też niewiele osób chciało się go uczyć. Oczywiście, w dawnym ustroju był to obowiązkowy język obcy w każdej placówce oświatowej, od Bałtyku, aż po Zakopane. Ale odkąd odzyskaliśmy niepodległość, język braci Moskali, pomimo swojej niezwykłej urody, uparcie kojarzył nam się z cierpieniami, jakie przeżywaliśmy z powodu Rosjan. Ta postawa na szczęście ulega zmianie i obecnie mnóstwo młodych ludzi pragnie poznać język naszych potężnych sąsiadów zza wschodniej granicy.

Read more ›

Jak funkcjonują Polacy którzy wyjechali

Jeśli mieszkasz za granicą, wówczas z pewnością świetnie wiesz, jak to jest tęsknić za własnym krajem. Przyczyn, dla których emigrujemy z Polski do obcych krajów, jest naprawdę dużo – zwykle jednakże zostawiamy w ojczyźnie swoich znajomych, za którymi później nader tęsknimy. Kiedy emigrujesz za granicę dla przykładu z rodziną, wtedy nie jest aż tak źle – przecież masz przy sobie swoich bliskich, co z pewnością pozwala na łatwiejsze zniesienie rozłąki z innymi osobami.

Read more ›