Categories

Archive

Odpoczynek kołobrzeski

Tryb życia, jaki w dzisiejszych czasach prowadzimy nie działa na nas najlepiej. Jesteśmy bez ustanku zalatani, przepracowani, zmęczeni. Warto, chociaż na chwilkę odpocząć i zadbać o swoje zdrowie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest udanie się na dłuższy pobyt do sanatorium, a dla osób, które nie mają za bardzo dużo wolnego czasu – trzy dniowy pobyt w spa.

Read more ›

Categories

Czemu warto polecieć na wakacje na Kubę? Prześwietlamy jedną z najpopularniejszych wysp Ameryki Środkowej.

Kuba to cudownie umiejscowiona największa wyspa na Morzu Karaibskim. Stolicą wyspy jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zajrzenia choćby na chwilę) to Santiago de Cuba, Santa Clara i kojarzone z amerykańską bazą Guantanamo. Jej skomplikowana i burzliwa historia oraz specyficzny, słoneczny i gorący klimat, zachęcają do spędzenia tam długich wakacji w gorących rytmach Buena Vista Social Club, a idealnie zachowana kolonialna architektura jest jedną z pokazowych atrakcji na wyspie.

Read more ›

Categories

Gdzie wyjechać wypocząć?

Dla wielu z nas tegoroczne wakacje są już tylko wspaniałym wspomnieniem, które pozwala nam w jakiś sposób się odnaleźć w naszych miejscach pracy. Osoby, które posiadają dzieci zazwyczaj biorą wolne dni w sezonie letnim, gdy ich dzieciaki mają wakacje, ponieważ już we wrześniu dzieci powracają do szkół. Ale jeżeli jesteśmy w stanie sobie pozwolić na wczasy wczesną jesienią albo planujemy rodzinny weekendowy wypad, to nie ma lepszego miejsca niż polskie góry.

Read more ›

Categories

W jakiej miejscowości w naszym kraju można odnaleźć sprawdzone termy?

Środek Globu posiada mnóstwo tajemnic i cennych surowców. Jednym ze skarbów z podziemi są ciepłe wody, powstałe dzięki aktywności wulkanów. Od zeszłego stulecia ludzkość wykorzystuje gorące wody, by zakładać baseny termalne. Ciepłe zasoby są też stosowane jako niezwykle tanie ogrzewanie domów – taką metodą rozwinięto między innymi w Zakopanem. Można także dzięki nim tworzyć energię elektryczną.

Read more ›

Categories