Categories

Archive

Odpoczynek kołobrzeski

Tryb życia, jaki w teraźniejszych czasach prowadzimy nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Jesteśmy wiecznie zabiegani, wyczerpani, padnięci. Należy, choć na chwilkę odetchnąć i zadbać o swoje zdrowie. Rewelacyjnym rozwiązaniem jest wybranie się na dłuższy pobyt do sanatorium, a dla osób, które nie posiadają zbyt dużo wolnego czasu – weekendowy pobyt w spa.

Read more ›

Categories

Pomysł na wczasy dla seniora

Gdy ktoś staje się emerytem, sporo niedobrych rzeczy może się stać. Badacze, którzy systematycznie analizują demografię Polski, odkryli, że po zakończeniu pracy powtarza się spory procent śmiertelności wśród ludzi starszych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ nieraz senior przestaje mieć sens życia, który poprzednio realizował głównie w zawodzie.

Read more ›

Categories

W jakiej miejscowości w naszym kraju można odnaleźć sprawdzone termy?

Wnętrze Globu posiada sporo tajemnic i cennych surowców. Jednym z klejnotów z podziemi są mocno nagrzane wody, powstałe dzięki aktywności wulkanów. Od dwudziestego stulecia ludzkość zaprzęga do pracy gorące wody, by budować baseny termalne. Ciepłe zasoby są również stosowane jako skuteczne ogrzewanie czterech kątów – taką metodą zaimplementowano np. w Zakopanem. Można też dzięki nim produkować energię elektryczną.

Read more ›

Categories

Czemu warto polecieć na wakacje na Kubę? Prześwietlamy jedną z najpopularniejszych wysp Ameryki Środkowej.

Kuba to cudownie umiejscowiona i jedna z największych wysp na Morzu Karaibskim. Stolicą wyspy jest Hawana, a największe miasta (oczywiście warte zobaczenia) to Santiago de Cuba, Santa Clara i znane Guantanamo. Jej ciekawa i burzliwa historia oraz specyficzny, słoneczny i duszny klimat, zachęcają do spędzenia tam długich wakacji w gorących rytmach Buena Vista Social Club, a idealnie zachowana kolonialna architektura stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy.

Read more ›

Categories