Categories

Archive

O gadżetach, które na pewno przydadzą się w trakcie tegorocznych wakacji wszystkim zapamiętałym rowerzystom

Sezon rowerowy rozpoczął się już parę dobrych tygodni temu. Zarówno zdeklarowani miłośnicy jazdy na rowerze szosowym, jaki i adepci przemierzają ścieżki rowerowe lub po prostu jadą przed siebie. I wszystkim z pewnością przydadzą się funkcjonalne gadżety dostępne w dobrych stacjonarnych sklepach lub w internecie.

Read more ›

Wakacyjne dni są najlepsze na rowerowe przejażdżki, więc spraw sobie jednoślad lub zatroszcz się o wyposażenie do już posiadanego

Kiedy przychodzą troszkę cieplejsze i bardziej słoneczne chwile, ludzie z znaczniejszą ochotą uprawiają różnorakie sporty, również pod gołym niebem. Zainteresowaniem szczycą się gry zespołowe, jak również jazda na rowerze. Ta ostatnia to nie tylko wspaniała rozrywka, lecz szansa, by odbywać interesujące wycieczki. Na taką sytuację warto się przygotować, nabywając dobry jednoślad oraz niezbędne akcesoria.

Read more ›

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Jazda na rowerze ma bardzo wiele pozytywnych aspektów. Może być to dobry sposób dla osób będących na diecie, oraz dla tych umacniających mięśnie i poprawiających kondycję lub po prostu relaksujących się w czasie wolnym. Rower pasuje doskonale jako środek komunikacji, spokojnie zamieniając samochód i tramwaj. Gładko dojedziemy nim do pracy czy szkoły, co więcej omijając korki i inne przeszkody na drodze, ponadto czynnie włączymy się w ochronę środowiska. Warto przemyśleć czy rowery miejskie to nie dobre wyjście w temacie związanym z dojazdem do pracy.

Read more ›

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimową wycieczkę w góry wysokie musimy przede wszystkim być należycie przeszkolonym w zakresie obsługiwania się sprzętem, asekuracji, zagrożeń lawinowych a także techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego przyuczenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na takie wypady. Trzeba pomyśleć o wyszukaniu odpowiedniego partnera, pilota albo kursu szkoleniowego.

Read more ›