Categories

Archive

Wakacyjne dni są najlepsze na rowerowe przejażdżki, więc spraw sobie jednoślad lub zatroszcz się o wyposażenie do już posiadanego

Kiedy przychodzą troszeczkę cieplejsze i bardziej słoneczne chwile, ludzie chętniej uprawiają różnorakie sporty, także pod gołym niebem. Powodzeniem szczycą się gry zespołowe, jak też jazda na rowerze. Ta ostatnia to nie tylko świetna rozrywka, ale szansa, aby odbywać ciekawe wycieczki. Na taką sytuację warto się przyszykować, nabywając odpowiedni jednoślad oraz potrzebne wyposażenie.

Read more ›

Categories

O gadżetach, które na pewno przydadzą się w trakcie tegorocznych wakacji wszystkim zapamiętałym rowerzystom

Sezon rowerowy zaczął się już parę dobrych tygodni temu. Tak zdeklarowani pasjonaci jazdy na rowerze szosowym, jaki i osoby początkujące przemierzają dróżki rowerowe albo po prostu jadą przed siebie. I wszystkim na pewno przydadzą się naprawdę praktyczne gadżety dostępne w dobrych tradycyjnych sklepach bądź w sieci.

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Planując zimowe wyjście w wysokie góry musimy przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w obszarze obsługiwania się oprzyrządowaniem, zagrożeń lawinowych, asekuracji a także techniki zimowej wspinaczki. Bez stosownego przyuczenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na podobne eskapady. Trzeba pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, pilota albo kursu szkoleniowego.

Read more ›

Categories

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Długo można wymieniać pozytywne aspekty jazdy na rowerze. Jest to bardzo dobra możliwość dla osób chcących zrzucić parę kilo, jak i dla tych wzmacniających mięśnie i poprawiających kondycję lub po prostu chcących zrelaksować się w czasie wolnym. Rower spełni zadania środka komunikacji, bezproblemowo zastępując samochód i tramwaj. Dojazd do pracy czy szkoły nie będzie stanowił problemu, co więcej omijając korki lub inne przeszkody na drodze, a ponadto przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto rozważyć czy rowery miejskie to nie dobre rozwiązanie w temacie dojazdów do pracy.

Read more ›