Categories

Archive

O gadżetach, które na pewno przydadzą się w trakcie tegorocznych wakacji wszystkim zapamiętałym rowerzystom

Sezon rowerowy rozpoczął się już parę dobrych tygodni temu. Zarówno prawdziwi pasjonaci jazdy na rowerze miejskim, jaki i osoby początkujące przemierzają drogi rowerowe lub po prostu jadą w nieznane. I wszystkim na pewno przydadzą się funkcjonalne gadżety dostępne w dobrych tradycyjnych sklepach bądź w sieci.

Read more ›

Categories

Wakacyjne dni są najlepsze na rowerowe przejażdżki, więc spraw sobie jednoślad lub zatroszcz się o wyposażenie do już posiadanego

Kiedy przychodzą nieco cieplejsze oraz bardziej słoneczne chwile, ludzie z znaczniejszą ochotą uprawiają różne sporty, też na świeżym powietrzu. Zainteresowaniem cieszą się gry zespołowe, jak również jazda na rowerze. Ta ostatnia to nie tylko znakomita zabawa, lecz okazja, aby odbywać ciekawe wycieczki. Na taką ewentualność najlepiej się przygotować, nabywając dobry jednoślad oraz niezbędne akcesoria.

Read more ›

Categories

Zimowy rynsztunek wysokogórski

Projektując zimową eskapadę w góry wysokie musimy przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w zakresie posługiwania się oprzyrządowaniem, asekuracji, zagrożeń lawinowych a także techniki zimowej wspinaczki. Bez właściwego przyuczenia oraz doświadczenia możemy wybierać się sami na podobne wyprawy. Trzeba pomyśleć o znalezieniu odpowiedniego partnera, przewodnika ewentualnie kursu szkoleniowego.

Read more ›

Categories

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Jazda na rowerze ma bardzo wiele pozytywnych stron. Może być to dobry sposób dla osób będących na diecie, oraz dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję, lub po prostu chcących zrelaksować się w czasie odpoczynku. Rower pasuje doskonale jako środek komunikacji, bezproblemowo zastępując samochód i tramwaj. Dojazd do pracy czy szkoły nie będzie stanowił problemu, co więcej miniemy korki i inne przeszkody na drodze, a ponadto przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto przemyśleć czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki sobie życzymy.

Read more ›