Kierunek Warmia i Mazury, czyli jak zaplanować urlop w krainie tysiąca jezior

Upragnione wakacje to idealny pretekst do tego, aby zwiedzić północno-wschodnią część naszego kraju, czyli województwo warmińsko-mazurskie, inaczej zwane krainą tysiąca jezior. Tak naprawdę, na Pojezierzu Mazurskim jezior jest dużo więcej. Lecz co warto zwiedzić, gdzie pojechać?

Jezioro, Mazury
Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno wielka liczba zbiorników wodnych kusi dużą liczbę zwolenników odpoczynku nad wodą i miłośników sportów wodnych. Oprócz jezior, w tym regionie Polski znajdziemy również inne miejsca godne odwiedzenia. Turystyka stanowi prężną gałąź gospodarki regionu i jest bardzo rozwinięta, więc każdy znajdzie ofertę dla siebie. Dla osób preferujących wypoczywanie na łonie natury, można polecić by zatrzymały się w mniejszej miejscowości nieobleganej przez turystów. W ten sposób lepiej można obcować z naturą, a jednocześnie lepiej poznać tamtejsze tradycje i kulturę ludową.

W regionie znajduje się wiele atrakcji. To właśnie tam położona jest niewielka wieś Grunwald znana każdemu Polakowi z pamiętnej bitwy, w której to w 1410 roku wojska polsko-litewskie pokonały Krzyżaków. Jest to niebywała atrakcja dla miłośników rycerstwa, szczególnie 15 lipca w czasie corocznej inscenizacji pola walki, na której zjawiają się liczne bractwa rycerskie nie tylko z naszego kraju, ale i zagraniczne. Na amatorów trochę bardziej współczesnych nam militariów czeka tzw. Woflsschanze, to znaczy kwatera główna Hitlera. Powodzenie naszego wyjazdu w dużej mierze zależy od komfortowego hotelu . Planując wakacje należy przeprowadzić niewielki rekonesans.

hotel
Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Wpiszmy do wyszukiwarki hasła: „hotel Olsztyn” albo „hotele Olsztyn”. Za pomocą tego sprawdzimy, jakie oferty są najciekawsze. Dzięki frazie „Hotel Olsztyn” będziemy mogli porównać ze sobą ceny a także komfort pokoi. Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania, które spełni nasze oczekiwania, wpiszmy do internetu hasło: „hotele Olsztyn”. Powinno wyświetlić się więcej ciekawych ofert. Poważnie przeanalizujmy każdą z nich. Jeśli wybieramy się na urlop z dzieckiem, wówczas musimy zadać o to, aby hotel był wyposażony w atrakcje dla najmłodszych, np. plac zabaw, zjeżdżalnie, trampolinę, itp. W przypadku, gdy zależy nam na pełnym spokoju, zdecydujmy się na SPA. Natomiast jeśli chcemy odwiedzić okoliczne kluby bądź dyskoteki, wybierzmy na hotel w środku miasta. Nie zapominajmy o tym, że na wypoczynek zazwyczaj możemy sobie pozwolić raz w roku. Wszystko zatem powinno być idealne!

Comments are closed.