Kilka pomysłów na niezwykłe, pełne egzotyki wakacje, co ciekawego zaproponować mogą turystom Dubaj i Meksyk.

Bardzo dynamiczny rozwój lotniczych połączeń sprawił, że bardziej odległe, dotychczas dostępne jedynie dla nielicznych zaczęły być w zakresie możliwości większej ilości wczasowiczów. Po Europie można już latać praktycznie za bezcen, znacznie także pospadały ceny bardziej odległych miejsc. Sprawiło to dynamiczny wzrost popularności dalekich, egzotycznych miejsc, do których coraz więcej rodzajów udaje się na wakacje. Niewątpliwie jest sporo plusów takich wyjazdów, po pierwsze będzie się tam miało pewną, słoneczną pogodę i mnóstwo atrakcji. Pomysły na takie podróże są bardzo różne.

wakacje w Meksyku

Źródło: pixabay.com
Dużą popularnością cieszy się Afryka, w tym bardzo egzotyczne i jednocześnie ekskluzywne wakacje Dubaj. Kraj ten początkowo zarabiał na ropie naftowej, jednak w którymś momencie zaczął dążyć w kierunku stania się międzynarodowym centrum turystyki i handlu.

Wiarygodna informacja ze strony przyda się zawsze. Więc zachęcamy do przejrzenia naszego następnego artykułu. Znajdziesz go pod poniższym linkiem.

A że włodarze nie żałowali środków, to i w Dubaju pojawiło się wiele atrakcji, które przyciągają bez przerwy tysiące turystów. Jest tam najbardziej elegancki hotel świata, wspaniałe miasto zbudowane na wyspach, a nawet narciarskie wzgórze na środku pustyni.

Po przeciwnej stronie świata leży kolejny coraz chętniej wybierany kraj na wakacyjne wyjazdy, to znaczy Meksyk. Niejednej osobie kraj ten będzie się kojarzyć z narkotykowymi wojnami i przestępczością, lecz w rzeczywistości jest to miejsce wspaniałych ludzi i jeszcze bardziej niezwykłej przyrody – taki oto jest Meksyk Wycieczki dla wielu będą się jednak kojarzyć z przepięknymi plażami i niezwykłym życiem podwodnym.

Inni zachwycą się niezbadanym światem Majów, ich niezwykłymi zabytkami i cywilizacją, które pozostawili po sobie. Jeszcze inni z kolei zechcą oglądnąć Kryształową Jaskinię, najwyższy most na świecie albo niesamowite, naturalnie wyrzeźbione studnie z wodą. Meksyk oferuje taką ilość atrakcji, że nawet kilkutygodniowy urlop byłby zbyt krótki, aby to wszystko zobaczyć. Wycieczki do Meksyku sprzedawane są przez coraz większą ilość biur turystycznych. Ze względu na dużą odległość ceny są jeszcze dość wysokie, lecz mimo wszystko miejsce to cieszy się sporą popularnością wśród turystów.

Comments are closed.