Categories

Archive

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrej restauracji?

Istnieje wiele opcji wykorzystania wolnego czasu, zwłaszcza z wybranką serca. Zaczynając od spaceru po parku, przez kino, atrakcje wesołego miasteczka, spektakle, do wyjścia do restauracji. Zadaniem faceta w takiej sytuacji jest zapewnienie wygody, atrakcji i mile spożytkowanego czasu dziewczynie – bądź damie – w końcu mówi się, że to pan zaprasza panią, nie odwrotnie.

Read more ›

Categories

Recenzje filmowe ratują przed stratą czasu

Oglądanie filmów to zdecydowanie jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Osobnik strudzony, zmęczony po pracy czy innych codziennych zajęciach, ma potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat filmu. Widz wybiera sobie różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na nowy film, zaszycie się w domowym zaciszu przed laptopem lub projekcja w większym gronie przed kinem domowym z potężnym telewizorem. Cel i tak zawsze jest ten sam – relaks.

Read more ›

Categories

Dlaczego warto przeczytać recenzję filmu przed jego obejrzeniem?

Znane powszechnie pisanie recenzji po obejrzanym seansie może być w charakterze tak pozytywnym – kiedy widz był zadowolony z seansu i kiedy film spełniał najważniejsze dla recenzującego wymagania, jak i negatywnym, krytycznym. Nie wszystkie recenzje filmowe muszą być napisane profesjonalnie, bo liczą się wrażenia i szczerość odbiorców. Wyraz pochodzący z języka łacińskiego – recensio – oznacza spis ludności lub również przegląd, dlatego można przyjąć, że recenzja jest swoistym rodzajem przeglądu, podsumowania danego filmu.

Read more ›

Categories

W sklepach pojawiają się coraz mocniej cenione zestawy kina domowego

W epoce coraz bardziej popularnej w naszych domach elektroniki nikogo już raczej nie dziwi, że ktoś będzie chciał zrobić w domu małe kino. W sklepach z elektroniką użytkową obecnie panują kina domowe, składające się z telewizora LCD z ekranem o dużej przekątnej, Blue-Ray lub DVD oraz kompletu głośników. Można już na takim sprzęcie dość wygodnie oglądać filmy w rodzinnym gronie, są jednak osoby, którym coś takiego raczej nie wystarczy.

Read more ›

Categories

Znajdź atrakcyjny rodzaj kina dla dziecka

Nie ma chyba najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że kino jest na chwilę obecną jednym z absolutnie najbardziej rozwiniętych rodzajów sztuki na świecie. Dla wielu ludzi może to być nieco dziwne, gdyż przecież w porównaniu przykładowo do muzyki film rozwija się od stosunkowo niedługiego czasu. Równocześnie jednak jest to tylko kolejny dowód na to, że kino ma w sobie niesamowity wręcz urok – w końcu w zaledwie kilka dziesięcioleci udało mu się zdobyć ogromną wręcz popularność na całym świecie.

Read more ›

Categories