Categories

Archive

Dlaczego warto przeczytać recenzję filmu przed jego obejrzeniem?

Znane powszechnie pisanie recenzji po obejrzanym filmie może być w charakterze zarówno pozytywnym – jeżeli widz był zadowolony z seansu oraz jeśli film spełniał najistotniejsze dla recenzenta kryteria, jak i negatywnym, krytycznym. Nie wszystkie recenzje filmowe muszą być specjalistyczne, ponieważ istotne są wrażenia i szczerość odbiorców. Wyraz pochodzący z języka łacińskiego – recensio – znaczy spis ludności lub również przegląd, więc można przyjąć, że recenzja jest swoistym rodzajem przeglądu, podsumowania określonego filmu.

Read more ›

Categories

Znajdź atrakcyjny rodzaj kina dla dziecka

Nie ma chyba najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że kino jest aktualnie jednym ze zdecydowanie najbardziej rozwiniętych gatunków sztuki na świecie. Dla niektórych osób jest to być może nieco dziwne, ponieważ przecież w porównaniu chociażby do muzyki film rozwija się od niezbyt długiego czasu. Z drugiej jednak strony jest to tylko następny dowód na to, że kino skrywa w sobie niepowtarzalny urok – w końcu w zaledwie kilka dekad udało mu się zyskać ogromną wręcz popularność na całym świecie.

Read more ›

Categories

Perspektywa jutra – ale nie do końca wiemy jak daleka

Jeżeli ktoś jest fanem filmowej serii Mad Max to na sto procent gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak każdej osobie, która uwielbia świetną akcję. Tu bohaterów jest czterech, jednym z nich zostajemy my, musimy wygrać z wrogami. Na planecie, gdzie ludzie muszą walczyć z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie dają nam zadania, które mają chronić ich przed szalonymi i groźnymi bestiami. Możemy wybrać do walki różnego typu broń. A najlepsze jest dla wielu graczy to, że w ciągu gry, razem z następnymi etapami zyskujemy nowe umiejętności, a co za tym idzie jest nam łatwiej walczyć z potworami.

Read more ›

Categories

Recenzje filmowe ratują przed stratą czasu

Pochłanianie filmów to zdecydowanie jedna z najczęściej występujących form spędzania wolnego czasu. Osobnik wycieńczony, zmęczony po pracy albo innych codziennych zajęciach, czuje potrzebę oderwania się od rzeczywistości i uciec właśnie w świat kina. Widz wybiera różne formy oglądania, może to być wyjście do kina na film premierowy, zaszycie się w domowym zaciszu przed komputerem lub projekcja w większym gronie przed domowym kinem z dużym telewizorem. Właściwie cel i tak zawsze jest jeden – pełen relaks.

Read more ›

Categories

Na co zwrócić uwagę wybierając dobrej restauracji?

Jest wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza z ukochaną kobietą. Zaczynając od spaceru po parku, przez film w kinie, wesołe miasteczko, spektakle, do wyjścia do restauracji. Rolą mężczyzny w tej sytuacji jest zagwarantowanie komfortu, atrakcji i mile spożytkowanego czasu dziewczynie – albo damie – przecież mówi się, że to on zaprasza ją, nie odwrotnie.

Read more ›

Categories