Categories

Archive

Łowca poszukujący skarbów na miarę dzisiejszych czasów

Jak wiadomo dzisiejsza technologia leci do przodu szybciej niż do niedawna byliśmy w stanie to sobie wyobrazić. Z tego też powodu powstają kolejne serie gier, które można odpalać już jedynie na najnowszych modelach konsoli. Producenci gier i owych konsoli wspierają się w zdobywaniu rynku. Ale dla graczy, którzy uwielbiają nowinki, ani kupno nowej konsoli ani też nowej gry nie będzie czymś niesamowitym, a już na sto procent nie dla osób, które pokochały grę uncharted. Niedawno wyszła kolejna seria uncharted 4, gdzie nadal jesteśmy awanturnikiem, który poszukuje skarbów.

Read more ›

Dlaczego warto przeczytać recenzję filmu przed jego obejrzeniem?

Znane generalnie pisanie recenzji po obejrzanym seansie może być w charakterze tak pozytywnym – gdy widz był zadowolony z seansu i gdy film spełniał ważne dla recenzenta wymagania, jak i negatywnym, krytycznym. Nie wszystkie recenzje filmowe powinny być napisane profesjonalnie, ponieważ istotne są wrażenia oraz szczerość odbiorców. Wyraz pochodzący z języka łacińskiego – recensio – oznacza spis ludności czy też przegląd, dlatego można przyjąć, że recenzja jest osobliwym rodzajem przeglądu, podsumowania określonego filmu.

Read more ›

Znajdź atrakcyjny rodzaj kina dla dziecka

Nie ma chyba najmniejszych nawet wątpliwości co do tego, że kino jest aktualnie jednym ze zdecydowanie najbardziej rozwiniętych gatunków sztuki na świecie. Dla niektórych osób jest to być może nieco dziwne, ponieważ przecież w porównaniu chociażby do muzyki film rozwija się od niezbyt długiego czasu. Z drugiej jednak strony jest to tylko następny dowód na to, że kino skrywa w sobie niepowtarzalny urok – w końcu w zaledwie kilka dekad udało mu się zyskać ogromną wręcz popularność na całym świecie.

Read more ›

Perspektywa jutra – ale nie do końca wiemy jak daleka

Jeżeli ktoś jest fanem filmowej serii Mad Max to na sto procent gra borderlands zostanie z nim na dłużej. Zresztą tak jak każdej osobie, która uwielbia świetną akcję. Tu bohaterów jest czterech, jednym z nich zostajemy my, musimy wygrać z wrogami. Na planecie, gdzie ludzie muszą walczyć z dzikimi bestiami. To właśnie ludzie dają nam zadania, które mają chronić ich przed szalonymi i groźnymi bestiami. Możemy wybrać do walki różnego typu broń. A najlepsze jest dla wielu graczy to, że w ciągu gry, razem z następnymi etapami zyskujemy nowe umiejętności, a co za tym idzie jest nam łatwiej walczyć z potworami.

Read more ›

Recenzje filmowe ratują przed stratą czasu

Pochłanianie filmów to zdecydowanie jedna z najczęściej występujących form spędzania wolnego czasu. Osobnik wycieńczony, zmęczony po pracy albo innych codziennych zajęciach, czuje potrzebę oderwania się od rzeczywistości i uciec właśnie w świat kina. Widz wybiera różne formy oglądania, może to być wyjście do kina na film premierowy, zaszycie się w domowym zaciszu przed komputerem lub projekcja w większym gronie przed domowym kinem z dużym telewizorem. Właściwie cel i tak zawsze jest jeden – pełen relaks.

Read more ›