Koci świat czyli w jaki sposób porządnie otaczać troską futrzaka

Świat bez tych zwierząt musiałby być smutny. Dużo ludzi nie umie żyć bez futrzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak mocno przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest zupełnie niezależny, bywa, że coś niszczy (zwłaszcza, jeśli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się kochać.

Karma dla kotów
Źródło: www.sxc.hu

A te mruczące stworzenia są już z nami od tysięcy lat. Kiedy zaczęto przeprowadzać prace archeologiczne nad Nilem, odkryto mnóstwo fresków, na których były przedstawione postacie kota. Odkopano także dużo zmumifikowanych kotów – te zwierzęta były przez dawnych mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do dziś nie odkopano żadnej starożytnej kuwety, lecz kto wie? – witaminy są kotom potrzebne.

Kuwety

Teraz kolej na kolejną ciekawostkę związaną z kotami. W pewnym przybytku spokojnej starości w USA mieszkał kot, który mógł trafnie przewidzieć zgon któregoś z pensjonariuszy. Kot mościł się wtedy na łóżku starszej osoby. Niestety, mruczek – prorok niedługo potem został znaleziony martwy, bo pensjonariusze domu starców zaczęli się go mocno lękać. Ta opowieść dowodzi, że człowiek po prostu takich przepowiedni słyszeć nie chce. Poza tym wydaje się, iż kocur zginął z powodu skojarzeń z siłami diabelskimi. Od dawna koty były towarzyszami wiedźm, a czarne koty do teraz oznaczają pecha. To paskudny zabobon. Naukowe eksperymenty twierdzą, że kot posiada wielkie właściwości terapeutyczne – może namierzyć miejsce bólu i ułożyć się tam, a jego ciepło i miłe mruczenie oddziałuje kojąco na pacjenta.

17. lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Jeśli posiadasz w mieszkaniu takiego kochanego futrzaka, spraw mu prezent i podaruj mu tego dnia do jedzenia jakiejś inne, wyjątkowe karmy. Tak okażesz kotu, jak silnie go kochasz. Koty są dużo bystrzejsze niż większość ludzi myśli, zatem możesz posiadać pewność, że twój kot zrozumie taki gest. Dobrym darem na to święto mogą być również drapaki dla kotów – koty kochają takie konstrukcje. Więcej:
Źródło:

Comments are closed.