Kraków – dawna stolica królów polskich – co trzeba zwiedzić w tym mieście?

Kraków, dawna stolica królów polskich, zalicza się do najchętniej odwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma się czemu dziwić, bo w niewielu miejscowościach znajduje się tak duża liczba zabytków i atrakcji. Do tego miasta przyjechać można na jedno popołudnie, i przez ten czas zobaczyć najważniejsze atrakcje. Jednak aby dokładnie poznać to miasto, jego najbardziej schowane zakątki i największe zabytki to trzeba sobie zapewnić co najmniej parę dni. I z pewnością będą to chwile niezwykłe intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

widok na Zamek Wawelski

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część odwiedzających zaczyna zwiedzanie Krakowa od Rynku (Krakkos – wycieczki po Krakowie). Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież tam właśnie jest największa ilość znanych zabytków. Koniecznie należy odwiedzić stoiska oferujące pamiątki w Sukiennicach, poprosić kogoś o pamiątkową fotografię obok pomnika Adama Mickiewicza i chwilę się wyłączyć w Mariackim Kościele. Z Rynku przespacerować się można starymi ulicami w kierunku Wawelu, gdzie na odwiedzających czeka Zamek, Katedra oraz jaskinia, w jakiej kiedyś mieszkał straszliwy, groźny Smok Wawelski.

Kraków można zwiedzać samodzielnie, starczy zarezerwować nocleg, kupić przewodnik i można wyruszyć na zwiedzanie. W przypadku turystów, którzy mogą mieć parę dni na odpoczynek w tym mieście jest to najlepszy pomysł, bo można szczegółowo rozplanować miejsca które się chce odwiedzić, zarezerwować wcześniej wejściówki i bilety i spokojnie delektować się tym wspaniałym miastem. Lecz Kraków jest miejscem, do którego każdego dnia przyjeżdża setki wycieczek z większości europejskich krajów.

Sukiennice w Krakowie

Autor: Shearings Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Tacy odwiedzający z reguły decydują się na kompleksowe wycieczki po Krakowie z przewodnikiem mówiącym w ich języku (więcej). Taki rodzaj poznawania Krakowa także ma dużo zalet, doświadczony przewodnik będzie mógł opowiedzieć sporo ciekawostek o zwiedzanych obiektach.

Bez obawy – zobacz link na stronie (http://mojekonferencje.pl/uslugi-mice), który prowadzi do analogicznej strony. Przeczytasz na niej przykuwające wzrok posty w nawiązaniu do rozpatrywanego tu zagadnienia.

Lecz bez względu na to czy zechce się Kraków oglądać samemu czy z przewodnikiem, to aby miało to efekty, to należy przyjechać do tego miasta na parę dni.

Comments are closed.