Kraków, fantastyczne miejsce na spędzenie długiego weekendu.

Kraków uchodzi za najbardziej atrakcyjne z miast polskich. Jego nieprzebrane zabytki i barwna historia powodują, że miasto jest szczególnie atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, rocznie odwiedza go 7 do 8 mln turystów. Liczba jest imponująca, a miliony zwiedzających nie może być w błędzie. A zatem co powinniśmy zobaczyć?

prorent

Zacznijmy może od tego, jak się do Krakowa da dostać? Mianowicie, można dojechać autem- Kraków jest świetnie skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Posiada również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, obecnie rozbudowywane, dzięki któremu jest bezpośrednio połączony z 40 lotniskami. Należy, po przybyciu do miasta zorganizować sobie wygodny środek transportu. Z całą pewnością najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Na szczęście jest ciekawsza i bardziej uniwersalna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wynajem auta kraków). Pozwoli nam na dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli dodatkowo zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

A jest co zwiedzać- najważniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Jeżeli myślisz, że dane w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (http://www.linde-mh.pl/pl/), gdzie odnajdziesz dokładne omówienia zagadnień – link jest tutaj.

Ponoć nawet żył tam prawdziwy smok.

W równym stopniu ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy budynek sakralny Krakowa, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej znanym kościołem w kraju jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego najbardziej charakterystyczna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| ujrzymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem placu rynkowego, przy którym wznosi się wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- możemy kupić tu pamiątki, różne przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

, choćby na weekend, do dawnej stolicy naszego kraju, obejrzeć przynajmniej te najważniejsze obiekty, mając w pamięci, że to jedynie wstęp, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich.

Skoro przeglądasz ten wpis, to znaczy, że opisywany temat niezwykle Cię zaciekawił. Jeżeli tak w rzeczywistości jest, to kliknij tutaj oraz przejrzyj przydatne informacje (https://www.e-militaria.pl/torby-57).

Miłego zwiedzania.

Comments are closed.