Kraków to jedno z najbardziej popularnych wśród turystów miast w Polsce

Szacuje się, że co roku przyjeżdża do niego parę milionów turystów, lecz zapomnieć nie można o tym, że w mieście na co dzień żyje i chodzi do pracy blisko milion mieszkańców. I turyści i mieszkańcy gdzieś robią codzienne zakupy, nie można się więc dziwić, że w samym mieście wybudowano parę większych hipermarketów, funkcjonuje kilkanaście większych i mniejszych bazarów i mnóstwo sklepów osiedlowych.

Kraków

Autor: Radomir Cernoch
Źródło: http://www.flickr.com
Handlowe centra działają przez cały tydzień, niekiedy do godzin nocnych. Te największe mają wszystko, co potrzebne, żeby dało się w nich spędzać całe popołudnia. Podstawą są oczywiście sklepy, z reguły w tego typu centrum będzie się znajdował jakiś duży hipermarket, w niektórych ulokowano także techniczny market. Jako uzupełnienie są mniejsze sklepy i salony, gdzie nabyć można w zasadzie wszystko, od ubrań i butów, przez ekskluzywną biżuterię i kosmetyki, a na wyrobach dla dzieci kończąc. Rzecz jasna nie może zabraknąć czegoś dla ducha i ciała, na głodnych oczekuje parę restauracji, kawiarni i lodziarni, no i rzecz jasna wielosalowe kompleksy kinowe (wszystko co musisz wiedzieć o ofercie na

Największe powierzchniowo centrum handlowe w Krakowie zlokalizowane jest na południu Krakowa, w okolicy kolejowej stacji Bonarka. Bonarka to ma powierzchnię całkowitą prawie 250 tysięcy metrów kwadratowych, a liczba lokali w nim położonych wynosi ponad 250. Przez pół mniejsza, lecz z podobną liczbą obiektów handlowych, jest Galeria Krakowska.

Poszukując godnych przeczytania tekstów, kliknij na ten link. Naprawdę zalecamy tą treść (comfortapartments.eu/apartamenty-gdansk/), ponieważ ona na pewno również przyciągnie Twoją uwagę.

Jest położona w zasadzie w samym centrum, tuż obok dworca autobusowego i kolejowego. Z

Kraków

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

dworca kolejowego jest bezpośrednie wejście do centrum, więc opuszczając pociąg można praktycznie od razu zabrać się za zakupy.

Także blisko śródmieścia, tuż nad brzegiem Wisły jest położona Galeria Kazimierz, w niej liczba punktów handlowych wynosi jedynie 160, jednak jest to jedno z najchętniej odwiedzanych dużych centrów na terenie Krakowa. Spora ilość klientów woli wybrać również mniejsze galerie, takie jak M1, Solvay Park czy Plaza.

Comments are closed.