Kult to niezwykle popularny polski zespół rockowy

Rock, to gatunek muzyki oparty szczególnie na dźwiękach gitary. Oczywiście jest to muzyka, która także korzysta z innych instrumentów, przez co jest wiele rodzajów rocka. Muzyka ta w minionym wieku była zaskakująco popularna i nadal jest sporo zespołów, które są cenione i szanowane przez znawców i wielbicieli muzyki. Rock tak naprawdę słuchany jest na całym świecie, co świetnie świadczy o tym, że jest to muzyka naprawdę atrakcyjna.

W naszym kraju rock zyskał na popularność w drugiej połowie dwudziestego wieku, kiedy to zaczęły pojawiać się zespoły nagrywające piosenki w tym gatunku muzycznym i co istotne wykonujące je w naszym języku. Oczywiście muzyka to miała swój bardzo duży progres, co była możliwość zauważyć na wielu festiwalach, na których zazwyczaj dominacja była właśnie zespołów rockowych. Jednym z takiego rodzaju zespołów, jaki zyskał sławę, przez nagrywanie bardzo dobrych piosenek, był Kult (Kult na serwisie TerazRock). Zespół ten do dzisiaj posiada niesamowicie dużo fanów i jeszcze zdarzają się imprezy, na jakich istnieje możliwość usłyszeć koncert tego zespołu. Kult tak naprawdę dla wielu ludzi w naszym kraju jest pionierem rodzimego rocka. Oczywiście brzmienie tego zespołu było klasyczne, a więc szczególnie dominowała gitara w różnym wydaniu, a towarzyszyły jej inne instrumenty. Jednak Kult cechowała szczególnie prezentowana we wszystkim utworach treść. Jest to niewątpliwie zespół, jaki w okresie własnej świetności bardzo trafnie odnosił się do rzeczywistości w naszym kraju. Była okazja usłyszeć w tekstach piosenek niesamowicie dużo interesujących podsumowań, czy również stwierdzeń dotyczących ówczesnych czynności politycznych, czy także wydarzeń społecznych, które z aktualnie perspektywy nie były normalne, a można nawet powiedzieć, że tamte czasy były iście dramatyczne. Zespół ten imponująco śmiało prezentował to, jak ludzie żyli w kraju i jak także byli traktowani przez władze i instytucje czuwające nad porządkiem. Kult to zespół, jaki oczywiście zapisał się w kartach krajowego rocka i do dzisiaj jest szanowany praktycznie przez wszystkich artystów.

Można rzec, że to nie jedyny zespół w naszym kraju, który wzorował się na zagranicznych grupach. Nirvana (Nirvana newsy), to zespół, jaki dla wielu polskich kapeli rockowych była i wciąż jest wzorem twórczości. Grupa ta bowiem stworzyła kilka utworów, które można by powiedzieć, że są nieśmiertelne, dlatego że aktualnie nawet używane są dane frazy do aktualnej muzyki elektronicznej.

Comments are closed.