Last minute Peru, egzotyczne wyjazdy

Peru to nie jedynie kolebka jednej z najstarszych kultur na świecie, lecz również jedno z najpiękniejszych położeń na Ziemi. Peru zachwyca w każdym calu. Przyroda jest nieprawdopodobnie różnorodna, zamieszkują tu delfiny, lwy morskie, jaguary, alpaki. Stolica kraju Lima, to miasto kontrastów. Z jednej strony znajdziemy w nim stare kolonialne centrum, także nowoczesną dzielnicę, a z drugiej, przyciągające się kilometrami blisko brzegów Oceanu Spokojnego slumsy. Wybierając takie egzotyczne wyprawy, warto nie ulegać pierwszemu wrażeniu i spróbować poznać bliżej stolicę Peru, bowiem z pewnością ma ona własny niezwykły czar i oferuje dużo interesujących doznać.

wakacje
Autor: Alden Cornell
Źródło: http://www.flickr.com
Do Peru jedzie się po to, by zobaczyć Machu Picchu i przejść Peru – http://eccotravel.eu/peru/ -k Inków, jakkolwiek ów kraj ma dużo więcej do zaoferowania. W Peru można chodzić po lodowcach jak i po piaskowych wydmach, surfować, żeglować po jeziorze Titicaca, jak i wypływać łodzią po Amazonce. Lasy deszczowe Amazonii pokrywają 60% powierzchni kraju i są w najwyższym stopniu biologicznie zróżnicowanym obrębem na Ziemi. Wiele odmian roślin i zwierzaków ciągle czeka tu na odkrycie. Kanion Colca jest dwa razy większy aniżeli Wielki Kanion w USA. Regionalna populacja andyjskiej niecki rzeki pielęgnuje tradycję tarasowych pól, a po drodze napotyka się kolorowe andyjskie miasteczka o hiszpańskich korzeniach.

Parów, poza nieprawdopodobnymi pejzażami atrakcyjny jest również dzięki gigantycznym andyjskim kondorom, wznoszącym się na prądach napowietrznych w wyczekiwaniu na ofiarę.

Nie zwlekaj – naciśnij ten link kwatery pracownicze częstochowa i okolice na spijtanio i raduj się opublikowanymi tam świeżymi postami. Zapewne rozszerzą one Twą znajomość rzeczy na ten temat.

Za sprawą last minute Peru jest możliwość tutaj uprawiać trekking, czy też rafting, jeździć rowerem wzdłuż ścian wąwozu, czy też relaksować się po męczącym dniu w gorących źródłach, bądź obserwować stare indiańskie nekropolie.

Zamierzchłe czasy, kultura, ceremoniały, terytoria wciąż czekają w Peru na odkrycie. Jeżeli posiadamy więcej czasu, powinno się rozpoznawać rzadziej zwiedzane lokalizacje. Wyjątkowo piękne widoki ubogacone oszałamiającymi reliktami pozostawionymi przez inkaski lud wyznawców Słońca, różnorodne dziedzictwo kulturowe, sztuka kulinarna, folklor i muzyka czynią, że podróż do Peru to pamiętne doświadczenie.

Comments are closed.