Categories

Archive

Domostwo dla ptactwa

Człowiek w trakcie szybkiego rozwoju technologicznego druzgocąco wpłynął na środowisko. Trujące śmierci z nowych fabryk zatruły wodę i powietrze. Masowe eksploatowanie lasów zburzyło wiele unikatowych ekosystemów i uczyniło, że do atmosfery przedostaje się mało czystego tlenu, powstającego właśnie dzięki bujnej roślinności. Dużo zwierząt zostało zniszczonych przez łupieżczą działalność ludzi.

Read more ›

Categories
Tags

Z jakich powodów warto wybrać się w Bory Tucholskie?

Sekret fenomenalnej w skali kraju czystości, jaką cechują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Teren tucholskich lasów oddalony jest od dużych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego znakomite miejsce na urlop 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a rzadkie gatunki roślin i porostów miały sprzyjające warunki do rozwoju.

Read more ›

Urlop na Podlasiu – odkryj piękno tego regionu

Podlasie nie zalicza się prawdopodobnie do tych cieszących się największą popularnością wśród turystów miejsc w Polsce. Zazwyczaj północna część naszego kraju kojarzy się nam głównie z morzem albo pięknymi Mazurami, ale samo Podlasie dość często jest trochę pomijane. Warto zatem wiedzieć o tym, że taki sposób myślenia jest bardzo dużym błędem, bo w rzeczywistości region ten każdemu z nas może zaoferować całe mnóstwo interesujących atrakcji, niezależnie nawet od tego, jakie mamy tak właściwie indywidualne oczekiwania.

Read more ›

Categories