Lataj po świecie za grosze

Zapewne nie raz zdarzało nam się słuchać opowieści o znajomych znajomych, którzy za przysłowiowego grosza polecieli w daleką podróż. Czy to realne, aby nabyć bilet za tak małe pieniądze? Naturalnie! Doświadczeni poszukiwacze tanich lotów wiedzą, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak samozaparcia i dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty – przejdź po tym linku -? Najważniejsze: strzeżmy się wysokiego sezonu, np. wakacji oraz długich weekendów. Taniej kupimy bilet (szczegóły pod adresem https://www.lot.com/pl/pl/opinie-stazystow) jesienią lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet parę razy dziennie. Zatem ma znaczenie, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny z zasady idą w górę tuż przed weekendem, albowiem wiadomo, że wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie urlopów i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują także działy odpowiadające w firmach

lot samolotem
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, rosną również wieczorem. Warto więc sprawdzać ceny biletów parę razy w ciągu dnia i zwyczajnie czatować na dobrą cenę. Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym większa szansa na lepszą cenę.Dalsza rada: im z większym wyprzedzeniem bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy także z promocji. Jeżeli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, polećmy tam, gdzie właśnie jest tanio. Ażeby przekonać się, do jakiego kraju w danym momencie są najkorzystniejsze ceny biletów, należy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Warto każdego dnia sprawdzać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (czytaj więcej), szukać promocji. Owszem – codziennie, jak wiemy najtańsze bilety rozchodzą się jak tzw ciepłe bułeczki.

Nie zapomnijmy zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze zostaną nam przesłane najnowsze informacje o atrakcyjnych promocjach linii lotniczej. Czytajmy też blogi, strony i fora, na których internauci mają szansę wymienić się spostrzeżeniami.
Skorzystajmy z przedstawionych rad, a przekonamy się, iż szukanie tanich biletów potrafi być bardzo zajmującym zajęciem. I jakże satysfakcjonującym!

Comments are closed.