Lataj po świecie za grosze

Zapewne nie raz zdarzało nam się słuchać opowieści o znajomych znajomych, którzy za przysłowiowego grosza polecieli w daleką podróż. Czy to realne, aby nabyć bilet za tak małe pieniądze? Naturalnie! Doświadczeni poszukiwacze tanich lotów wiedzą, w jaki sposób przy kupnie biletu oszczędzić nawet kilkaset złotych. Wymaga to jednak samozaparcia i dyscypliny.

Jak znaleźć tanie loty? Najważniejsze: strzeżmy się wysokiego sezonu, np. wakacji oraz długich weekendów. Taniej kupimy bilet jesienią lub wiosną.

Ceny biletów na stronach tanich linii potrafią się zmieniać nawet parę razy dziennie. Zatem ma znaczenie, o której godzinie je sprawdzamy. Ceny z zasady idą w górę tuż przed weekendem, albowiem wiadomo, że wtedy mniej osób pracuje, toteż więcej ma czas na planowanie urlopów i rezerwowanie biletów. W weekendy nie pracują także działy odpowiadające w firmach

lot samolotem

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

lotniczych za ceny biletów. Ceny lotów, z tego samego względu, rosną również wieczorem. Warto więc sprawdzać ceny biletów parę razy w ciągu dnia i zwyczajnie czatować na dobrą cenę.

Nie chcesz zakończyć ciekawego tematu na jednym artykule? W takim razie zapraszamy do nowych – kliknij ten link (goldwasser.pl/de/) i przenieś się na zbliżoną stronę.

Jedno jest pewne: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym większa szansa na lepszą cenę.Dalsza rada: im z większym wyprzedzeniem bilet kupimy, tym mniej zapłacimy. Korzystajmy także z promocji. Jeżeli nie jesteśmy szczególnie przywiązani do jednego kierunku, polećmy tam, gdzie właśnie jest tanio. Ażeby przekonać się, do jakiego kraju w danym momencie są najkorzystniejsze ceny biletów, należy wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie”. Warto każdego dnia sprawdzać strony linii lotniczych, zestawiać oferty (czytaj więcej), szukać promocji. Owszem – codziennie, jak wiemy najtańsze bilety rozchodzą się jak tzw ciepłe bułeczki.

Nie zapomnijmy zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze zostaną nam przesłane najnowsze informacje o atrakcyjnych promocjach linii lotniczej.

Nie ma co czekać, takie niesamowite okazje trzeba prędko wykorzystywać, zatem nie wahaj się i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

Czytajmy też blogi, strony i fora, na których internauci mają szansę wymienić się spostrzeżeniami.
Skorzystajmy z przedstawionych rad, a przekonamy się, iż szukanie tanich biletów potrafi być bardzo zajmującym zajęciem. I jakże satysfakcjonującym!

Comments are closed.