Letnie urlopy coraz bliżej, czyli w naszych górach naprawdę warto odpocząć

Wakacje nadejdą prędzej niż się nam zdaje. W związku z tym osoby, które chcą gdzieś wyjechać, powinny już dzisiaj zacząć myśleć o wynajęciu miejsca do spania. Pośród modnych w Polsce kierunków znajdują się góry. Nie wszyscy wybierają jednak zapełnione ludźmi Tatry. Miły urlop można spędzić też w Pieninach.

Pieniny

Autor: PolandMFA
Źródło: www.flickr.com
Pieniny to jedne z naprawdę wyjątkowych gór na terenie Polski. Swoją wielką popularność zawdzięczają tak naprawdę słynnemu przełomowi Dunajca, który jest nieprawdopodobny nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Na odpoczynek w Pieninach są nastawieni się osoby w niezwykle różnym wieku – ile kosztują noclegi w pieninach. Niezależnie od tego ile mamy lat i czy wakacje zamierzamy spędzić w Szczawnicy czy w Krościenku, warto dobrze wcześniej zapewnić sobie miejsce do noclegu. Noclegi w Pieninach to rzecz jasna prywatne kwatery które stoją na naprawdę wysokim poziomie. Nie brak tu również domków, które pozostawiają turystom sporą dozę intymności. Domki dostępne są w przeróżnych częściach tego kraju. Są idealne, jeśli na urlop chcemy wybrać się się nieco większą grupą. Noclegi w Pieninach to także luksusowe hotele, które gwarantują komfort na najwyższym poziomie. Jeśli ktoś jest nastawiony na nocleg (zobacz noclegi pracownicze łódź) w takim miejscu, należy mimo wszystkopamiętać, że będzie on nas naprawdę sporo kosztował. Im więcej gwiazdek ma hotel, tym wyższa cena za dobę hotelową.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Pieniny to region rewelacyjny dla osób którzy kochają piesze wycieczki. Licznie wytyczone tutaj szlaki turystyczne nie pozwolą się nudzić. Jeden z bardziej znanych prowadzi przez Trzy Korony i Sokolicę, czyli najmodniejsze, ale równocześnie nie najwyższe szczyty Pienin. Najwyższym szczytem w Pieninach jest Wysoka, o której naprawdę często ludzie zwyczajnie nie pamiętają. Dość ciekawym przeżyciem jest wdrapać się na nią od strony Wąwozu Homole. Przy odpowiedniej pogodzie z Wysokiej rozciąga się widok nie gorszy niż z Trzech Koron czy Sokolicy. Wybierając się na Trzy Korony, warto wyruszyć możliwie jak najwcześniej. Ma się wtedy szansę na podziwianie niesamowitych mgieł w Dolinie Dunajca. Na Sokolicy można natomiast zobaczyć słynną sosnę w Polsce. Sporo osób dziwi się jak takie niewielkie drzewko może sobie tak idealnie radzić w górskich warunkach.

Comments are closed.