Litworówka – przetestuj, czy zasmakuje ci ekskluzywny specjał z Podhala

Każdy z nas przywozi z urlopu inne pamiątki. Jedni z nas kupują magnesy na lodówkę, inni kubki, a wielu jest zainteresowanych miejscowymi trunkami. Jeśli i ty jesteś pasjonatem napojów alkoholowych i lubisz zwiedzać polskie zakątki, musisz przekonać się czy zasmakuje ci litworówka. Jest to najpopularniejszy specjał podhalański.

alkohol

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Litworówka, tradycyjna góralska nalewka, zrobiona jest w oparciu o staropolskie tatrzańskie przepisy z liścia arcydzięgla litworu (www).

Zaciekawiły Cię treści zawarte w tym artykule? Odczuwasz jednakże braki? Więc namawiamy do nowej witryny – naciśnij tu egipt z niemiec i przeloguj się tam.

Jest to roślina niesłychanie rzadka, ale można ją spotkać w Tatrach. Uważana jest za swego rodzaju afrodyzjak, a do tego ma wiele cennych właściwości leczniczych, co jest dużą zaletą opisywanego alkoholu. O jaki atutach mowa?

Przede wszystkim reguluje działanie układu pokarmowego, a na dolegliwości z nim związane cierpi coraz więcej ludzi. Przyczynia się do tego bez wątpienia szybki tryb życia, stres i jedzenie tego, co wpadnie nam w ręce. Z pomocą litworówki – pitej oczywiście od czasu do czasu – można poradzić sobie z tą uciążliwą przypadłością. Ponadto litworówka ma działanie bakteriobójcze oraz przeciwgrzybiczne. Będzie także pożyteczna, jeśli niejednokrotnie borykamy się z migreną albo zjadają nas nerwy. Dodatkowo wzmacnia układ krwionośny oraz pracę nerek, a także potrafi poradzić sobie z bólem. Smak zwykłej litworówki cechuje się korzennym zapachem oraz typową goryczką z domieszką ziół. Zazwyczaj wzbogacana jest ona smakiem wyśmienitego miodu, który dodaje jej słodkości, jednak wtedy traci swój

nalewka

Autor: cyclonebill
Źródło: http://www.flickr.com

naturalny, zielony kolor.

Litworówkę można zakupić nie tylko na Podhalu. Znajdziemy ją w sklepach z napojami alkoholowymi bądź w internecie. Dostępne są rozmaite pojemności butelek, już do 100 mililitrów. Zawartość alkoholu waha się w obszarze 36-38%. Co ważne, litworówkę można kupić w różnych odmianach, np.

Sprawdź ten link – to naprawdę świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie czekaj więc i zobacz już teraz!

świetną litworówkę z dodatkiem kwiatu czarnego bzu, wzmacniającego odporność organizmu.

Wartościowe właściwości lecznicze i wyjątkowy smak sprawiają, że litworówka to napój alkoholowy, którego bez wątpienia należy spróbować. Na początku kupmy małą karafkę, by przekonać się czy to na pewno nasze smaki. Korzystnie jest wypróbować różne rodzaje litworówki i znaleźć swój ulubiony specjał, szczególnie, że to najważniejszy alkohol, jaki kandyduje do miana faworyta pośród podhalańskich przysmaków.

Źródło informacji –

Comments are closed.