Lotnisko we Wrocławiu – jak się tam dostać i w pobliżu zostawić auto?

Sporo z nas, Wrocławian, nieraz w ciągu roku korzysta z podróży lotniczych. Wybieramy się na wakacje, w odwiedziny do przyjaciół, do szkoły. Dzięki tanim agencjom lotniczym jest to niezwykle opłacalna i komfortowa forma podróży. Mimo, że przelot w granicach Europy trwa wyłącznie parę godzin, musimy jeszcze do czasu wyprawy doliczyć drogę na lotnisko – a z tym bywa różnie, gdyż zazwyczaj miejsca te usytuowane są pod miastem. Wrocław na szczęście, ma bardzo dogodny dojazd.

lotnisko

Autor: Dave Taylor
Źródło: http://www.flickr.com

Sporo osób, zwłaszcza tych najbardziej ekonomicznych, udając się na lotnisko, wybiera transport autobusem. Wrocław może poszczycić się osobną linią, o standardowej taryfie, która zabierze nas pod same drzwi. Jest to niestety wycieczka dość męcząca, gdyż trzeba ją odbyć w tłumie ludzi z ogromnymi walizkami, a jeszcze jak trafimy na zatory, to niezwykle może się ona rozciągnąć w czasie. Na szczęście w godzinach szczytu linia ta odchodzi kilka razy w ciągu godziny, zaczynając swój kurs od dworca głównego, przemierzając przez zaludnione dzielnice. Jeśli posiadamy własne auto, sprawdzoną, lecz mniej ekonomiczną metodą, będzie podróż własnym samochodem. Wrocław posiada parking przy lotnisku, gdzie możemy zostawić swój pojazd płacąc tylko kilkadziesiąt zł na siedem dni – doczytaj – jest to znacznie tańsze niż wyprawa taryfą. Oczywiście, dobrze znać wtenczas trasę, lecz w pewnym momencie pojawiają się liczne drogowskazy, prowadzące bezpośrednio na lotnisko, dlatego ciężko je ominąć. Również można bez problemu odebrać gościa stamtąd, właśnie używając auta, bez naliczanych opłat. Gdyż parking przy lotnisku jest darmowy, jeśli przebywamy na nim krócej niż dziesięć minut – a tyle powinno nam starczyć na odbiór pasażera. Mimo wszystko, bardzo popularną opcją jest podróż taryfą.

parking

Autor: UnknownNet Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, w tym przypadku dobrze mieć sprawdzoną korporacje i nie być z zagranicy. Bowiem ci, kiedy tylko usłyszą inny język, od razu windują cenę.

Przeczytaj, co znajduje się w najnowszym linku (https://entrevilles.pl/wesele-sopot/) – to również odnosi się do tej samej tematyki, zatem zapewne też Cię zaciekawi.

Podróż przez Wrocław na lotnisko, w zależności od kursu, może nas nawet wynieść sto zł, dlatego miejmy to na uwadze. Jeżeli jesteśmy z innego miasta, i jest to tylko nasz przystanek przesiadkowy, lepiej wybrać autobus. Wrocław, w porównaniu z dużymi stolicami, jak na przykład Berlin, posiada lotnisko zupełnie niedaleko od centrali. Mało tego, miejska linia nas tam zabierze w cenie standardowego biletu. Jednak jeżeli posiadamy swój pojazd, dobrze nim tam się udać, bowiem parking przy lotnisku jest niezwykle tani. Taryfa z kolei to metoda jedynie dla zamożnych.

Comments are closed.